Manon
06.07.06,07:04
ahojte,

V prvom rade neviem, či táto téma patrí sem, ale vhodnejšie miesto mi nenapadá. Tak sa ospravedlňujem, ak "som zle zaradená";)

Pred dvomi týždňami sa mi pokazil mobil Nokia 6610. Tak som dala inzerát, že ho predám za 990,-Sk, avšak má pokazený display.
Ozval sa mi nejaký pán a chce tento mobil do západnej Afriky pre svojho nevlastného syna a ponúka mi 350 USD.
Tak som mu odpísala, že keď mi dá konečnú adresu, zistím čo by stála doprava, napr. cez UPS, potom mu poviem konečnú cenu a keď mi cenu mobilu a dopravy uhradí vopred na môj účet, tak mu mobil pošlem.

Stretli ste sa niekto s takýmto niečím a viete mi poradiť, či dobre postupujem, prípadne, či ma nečaká nejaké nemilé prekvapenie?

Ďakujem vopred
Chobot
06.07.06,21:55
ahojte,

V prvom rade neviem, či táto téma patrí sem, ale vhodnejšie miesto mi nenapadá. Tak sa ospravedlňujem, ak "som zle zaradená";)

Pred dvomi týždňami sa mi pokazil mobil Nokia 6610. Tak som dala inzerát, že ho predám za 990,-Sk, avšak má pokazený display.
Ozval sa mi nejaký pán a chce tento mobil do západnej Afriky pre svojho nevlastného syna a ponúka mi 350 USD.
Tak som mu odpísala, že keď mi dá konečnú adresu, zistím čo by stála doprava, napr. cez UPS, potom mu poviem konečnú cenu a keď mi cenu mobilu a dopravy uhradí vopred na môj účet, tak mu mobil pošlem.

Stretli ste sa niekto s takýmto niečím a viete mi poradiť, či dobre postupujem, prípadne, či ma nečaká nejaké nemilé prekvapenie?

Ďakujem vopred

No. mne je to celé nejaké podozrivé. Najmä to, že je ochotný dať za pokazený telefón, navyše výbehový typ, až 350 USD?!?:eek:. Za tú cenu má predsa funglovku, neblokovanú aj s krabicou a lepší model.

Ale budiš, možno chce fakt len presne ten typ (aj keď tomu neverím). A tá rozprávka o nevlastnom synovi je lepšia a dojímavejšia ako Andersenove Dievčatko so zápalkami :D.

Však počkaj, bude chcieť od Teba rôzne údaje, číslo účtu, kópiu nejakého výpisu, kde to číslo je alebo neviemaké tlačivá (napr. prevodný príkaz).

Ešte mi napadlo - ten chlapík je zo Slovenska? Tak mu to pošli dobierkou a nech si to on pošle aj do Tramtárie. Hľadal som tú Západnú Afriku, ale to nie je štát, ale len oblasť, do ktorej patria Senegal a Gambia. Cena UPS do týchto krajín je cca 3-4 tisíc SKK.

Dávaj veľký pozor, aby Ťa nevtiahol do nejakých machinácií.

A to on navrhol, aby si to poslala do zahraničia? Čo od Teba ešte požadoval, aké údaje?

Daj vedieť, ako si dopadla.:cool:
Manon
07.07.06,05:19
No. mne je to celé nejaké podozrivé. Najmä to, že je ochotný dať za pokazený telefón, navyše výbehový typ, až 350 USD?!?:eek:. Za tú cenu má predsa funglovku, neblokovanú aj s krabicou a lepší model.

Ale budiš, možno chce fakt len presne ten typ (aj keď tomu neverím). A tá rozprávka o nevlastnom synovi je lepšia a dojímavejšia ako Andersenove Dievčatko so zápalkami :D.

Tak to si teda bombasticky vystihol!!! :D :D :D

Však počkaj, bude chcieť od Teba rôzne údaje, číslo účtu, kópiu nejakého výpisu, kde to číslo je alebo neviemaké tlačivá (napr. prevodný príkaz).
A tu si udrel klinček po hlavičke. Dnes mi písal, že chce číslo účtu, pritom som mu včera písala, že nech mi napíše presné miesto dodávky, aby som mohla zistiť cenu dopravy.;)


Ešte mi napadlo - ten chlapík je zo Slovenska? Tak mu to pošli dobierkou a nech si to on pošle aj do Tramtárie. Hľadal som tú Západnú Afriku, ale to nie je štát, ale len oblasť, do ktorej patria Senegal a Gambia. Cena UPS do týchto krajín je cca 3-4 tisíc SKK.
Asi nie je zo Slovenska a to, že Západná Afrika nie je štát, tak to viem;) , konkrétny štát doteraz neviem.

Dávaj veľký pozor, aby Ťa nevtiahol do nejakých machinácií.

A to on navrhol, aby si to poslala do zahraničia? Čo od Teba ešte požadoval, aké údaje?
Áno, to on navrhol a okrem čísla účtu nič nepožadoval.
Tak som sa ho opýtala, či nečíta moje maily, pretože bez adresy doručenia mu nemôžem povedať konečnú sumu, teda aj číslo účtu. A že telefón je predaný a nech už nepíše. A jeho adresu som si hodila do spamu.


Daj vedieť, ako si dopadla.:cool:

Týmto Vám všetkým oznamujem, aby ste si dávali pozor na takého maily a rozhodne nedávali nejaké kontaktné údaje a radšej vôbec nereagovali.

Ja som si len chcela zistiť, čo takýmto mailom chcel sledovať dotyčný. A aby ste sa nedali nachytať, tak Vám tu posielam jeho mailovú adresu: susie_luvingx@yahoo.com
a text prvého jeho mailu:
Dear Sir,

l am Mr A.Smith from Electronic Reading System. We will like to buy a phone form you, but l know that most seller don\'t ship Outside?

I am buying it for my son in law, who is in West Africa for their final exams in the premier University.

If you are willing to help me out please mail me cause l will need a phone.

We will offer you $350 USD for the phone.

Kindly calculate the total cost if you are interested.

Thanks for reading.

Yours

Smith Anderson.

Tel: +447031955022 or +447031955044

A nakoniec sa chcem poďakovať chobotíkovi, že reagoval, pretože potvrdil starú múdrosť: MUSÍME SI POMÁHAŤ ;)
Krásne leto Vám všetkým !!!