DanielaT
06.07.06,07:21
Vie mi niekto poradit, ci ako a.s. mame este stale povinnost zverejnovat predbeznu suvahu a vysledovku v dennej tlaci? Ak ano, kde by som nasla blizsie info? V zakone o uctovnictve som nic take nenasla - nie sme banka ani ziadna velka a.s.
Vdaka vopred
Tweety
06.07.06,05:40
Vie mi niekto poradit, ci ako a.s. mame este stale povinnost zverejnovat predbeznu suvahu a vysledovku v dennej tlaci? Ak ano, kde by som nasla blizsie info? V zakone o uctovnictve som nic take nenasla - nie sme banka ani ziadna velka a.s.
Vdaka vopred
§ 21 Zákon o účtovníctve
(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
DanielaT
06.07.06,05:44
To viem. Ide vsak o koncorocnu. Ja som myslela tu za polrok. Napr. v hospod. novinach ich byva dost.
KEJKA
06.07.06,05:58
to je dobrovoľné zverejňovanie, zo zákona taká povinnosť nevyplýva - teda nie bežným obchodným spoločnostiam.
DanielaT
06.07.06,06:03
dakujem velmi pekne