dámsiporadiť
04.01.17,11:39
prosím napíšte mi aj publikácie, zákony a zákonníky atď,

Kde je možné v Martine absolvovať kurz BT
Jarka 1
04.01.17,10:50
A čo všetko si už pre to urobil/a?
willma
04.01.17,10:59
roky praxe, roky samovzdelávania a ani jeden skúsený technik si netrúfne povedať, že je odborník - len sa vyzná o niečo viac ako netechnici a oveľa menej ako IP http://www.nip.sk/?t=78&s=93&ins=nip a bez tohto http://www.ibp.sk/kurzy/kurzy-s-terminom/?&termId=933&act=detail&no_cache=1 ťa ku skúškam nepustia
Žabinka
04.01.17,11:01
čo tak trošku čítania..
http://www.minv.sk/?bezpecnostny-technik-1
dámsiporadiť
05.01.17,09:14
ďakujem
dámsiporadiť
05.01.17,09:18
musím začať asi čítať, 15 rokov pracujem ako asistentka a potrebujem zmenu, mám dve VŠ tak chcem to aj využiť, čo všetko mám prečítať a naštudovať?
Jarka 1
05.01.17,11:35
napr. prečítaj všetky príspevky o BOZP /cez vyhľadávač/ na porade aspoň za posledné 2 roky. Potom uvidíš čo to obnáša a či by si sa vôbec vydala týmto smerom.
Jarka 1
05.01.17,12:46
Bisťu, dnes budem za zlú. Nedá mi to. Píšeš, že máš dve VŠ a to mi nijako nekorešponduje s tým, že nevieš použiť vyhľadávač. Možno sa mýlim, ale mne to príde, že si z nás robíš srandu.
frzanony
05.01.17,23:43
Veľmi správny názor, že treba začať čítať. Pre zorientovanie sa v tom doporučujem si prečítať na úvod §§ 21 až 27 zákona 124/2006 Z.z. v platnom znení. Posledná zmena je zákon 118/2015 Z.z. A ak sa rozhodnete v tom pokračovať je nutné sa prihlásiť do kurzu pre získanie osvedčenia bezpečnostného technika. Neviem z ktorého regiónu pochádzate, ale na stránke NIP je zoznam oprávnení, musí mať vydané oprávnenie 01.2. Tak sa treba rozhodnúť, či to má byť bezpečnostnotechnická služba, alebo výchova a vzdelávanie. Výchova a vzdelávanie po získaní osvedčenia bezpečnostného technika ešte 5 rokov a to v každom prípade. BTS nie v každom prípade. BTS teda skôr prichádza do úvahy. Pokiaľ by nebolo niečo jasné vysvetlím.
viktorviktor
06.01.17,11:23
môžeš začať aj ročným predplatný modulu BOZP profi plus
w.dashofer.sk/on-line-kniznica-bozp-profi-productonlibbp/?wa=WA16X_DEC[/url]
Soňa K
06.01.17,11:52
Kúp si veľký lievik, všetku odporúčanú literatúru, v mixéri ju s primeraným množstvom vody rozmixuj na tekutinu a nalej si to do hlavy. Niekto, kto študoval dve VŠ, sa nemôže takto opýtať.
Jarka 1
06.01.17,12:09
Soňa, samozrejme sa opýtať môže aj ten, kto má dve VŠ. Neviem, či si si všimla, že najprv bola iba otázka v podobe názvu témy. Na moju žiadosť o doplnenie, čo všetko už urobil/a t.j. pozrela ohľadom BOZP, aby sa dalo ľahšie poradiť , prišlo doplnenie s prosbou o publikácie, zákony, zákonníky, stránky atď. To znamená, že zadávateľ zrejme neurobil nič pre dosiahnutie svojho cieľa, okrem toho, že zadal strohú otázku na Porade. Môžem si kúpiť veľký lievik, ale keby zadávateľ otázky napísal, že už si prečítal, pozrel to, alebo ono, tak by som si mohla kúpiť menší lievik. A iste by sa dočkal aj viac odpovedí. Neviem, možno sa podľa teba mýlim, ale stať sa odborníčkou na BOZP predsa vyžaduje, aby som pre to urobia aj sama nejaké kroky.
Jarka 1
06.01.17,17:15
ups ... teraz som si konečne všimla, že na konci komentára od Soňa K chýba otáznik ... takže komentár nesmeroval namňa ,,, ale aspoň som vysvetlila, prečo si myslím, že si z nás robí zadávateľ srandu
dámsiporadiť
16.01.17,20:11
ahoj, no tie školy sú Soc.práca a Andragogika, budem si potom musieť doplniť vzdelanie ďalšie asi. Myslím to vážne, začala som študovať všetko čo mi príde pod ruku, veľmi ma táto téma zaujíma a rada by som sa pobrala touto cestou. Ďakujem za všetky odpovede :)
buchač
16.01.17,22:29
dámsiporadiť (Včera 22:11) tie školy sú Soc.práca a Andragogika
=================
AMEN !!!

Ešte horšie, ako som čakal.
willma
17.01.17,06:36
Tá druhá v pohode, ja som si musela spraviť lektorský kurz na vzdelávanie dospelých.
Dav
17.01.17,06:42
Dashofer je drahý a skôr orientačný, ako smerodajný.
viktorviktor
17.01.17,12:28
keď som princezná a chcem byť kráľovná, nepýtam sa ako sa dostať kráľovský dvor
Dav
17.01.17,13:00
Dashofer je lezenie na ten kráľovský dvor po rebríku pri dokorán otvorenej vstupnej bráne.
willma
17.01.17,13:17
no škoda že sa nedá táto Vaša slovná prestrelka ohodnotiť - trefná a výstižná :)
dámsiporadiť
18.01.17,12:37
začarovaný kruh
Dav
18.01.17,18:57
Preštudovať príslušné zákony a ísť na niektorý z kurzov, Google vybral napríklad tieto: https://www.kurzy.sk/kategoria/odborny-pracovnik-bezpecnosti-prace-kurz-skolenie