Ivopa
04.01.17,13:19
Bol som zamestnaný na dobu určitu.Počas PN mi pracovna zmluva skončila,ale PN mi pokračuje.CHcem sa opýtať,či mám nárok na nemocenské dávky?
Katy a R
04.01.17,12:21
samozrejme - dávka bude dovtedy, kým DPN nesskončí.
Tzv prechodku treba doručiť priamo do SP (nie zamestnávateľovi)
veronikasad
04.01.17,12:25
Áno, nem.davky bude naďalej vyplácať sociálna poisťovňa. Priamo tam treba posielať prechodku na konci mesiaca.

Nezabudni na zdravotnom.poistenie, do ZP treba odniesť kópiu PN alebo ak PN trvá dlhšie, potvrdenie o výplate nem.davok, aby si nemal problem pri ošetrení u lekára. SP posiela oznámenia do ZP dosť oneskorené.

Zdravotné.poistenie počas PN bude za teba platiť štát
Katy a R
04.01.17,12:29
veronika - kópiu DPN je zbytočné tam (do ZP) nosiť - treba im rozhodnutie o poberaní nemocenského. (mne už minulý rok aj SP trošičku skôr nahlásila - pozrela som cez EP, nebolo treba posielať nič;) )
veronikasad
04.01.17,12:35
Kópiu PN len v prípade ak ešte nemocenské nebolo vyplatené, t.zn. ak PN začala kratko pred skončením pracovného.pomeru...
Katy a R
04.01.17,12:40
chcem povedať, že kým nemá doklad o tom, že poberá nemocenské zo SP - tak pre ZP nebude poistencom štátu. PNka nie je potvrdením o poberaní dávky (môže byť, ale aj nemusí - sú ľudia, ktorí sú DPN a nepoberajú nemocenské). Skúšala som dávnejšie cez EP poslať PNku .. ale tiež mi odpovedali, že im je to na draka. Strašne neskoro mi poslali zo SP rozhodnutie - a svietila som furt ako neplatič - neviem či aj dva mesiace ,
veronikasad
04.01.17,12:44
Suhlasim