filipovaM
04.01.17,15:30
Dosť súrne by som potrebovala poradiť. Mala som z UPráce príspevok na opatrovanie matky. od 1.1.2015 do 1.1.2017. UP platil za mňa odvody do sociálnej poisťovne ale nebolo tam nemocenské poistenie.
Od 2.1.2017 som sa zamestnala. No nerátala som z chrípkovou epidémiou a riadne som ochorela aj s teplotou. Teraz neviem v prípade návštevy lekára mám nárok na PNku alebo aspoň jeden deň priepustky u lekára? Je to práca nie v kancelárii ale vo výrobe a neviem ako to zajtra ustojím.
Viem že prvých 10 dní platí zamestnávateľ a len potom sociálna len neviem ako to budú posudzovať. Či to musia akceptovať alebo nie. Dlhšie maródovať určite nebudem ako 10 dní.
Vopred ďakujem.
Tweety
04.01.17,14:33
Vznikol ti nárok na tzv. P,, rovnako v prípade DPN aj na náhradu príjmu od zamestnávateľa . Pri DPN dlhšej ako 10 KD aj na nemocenské.
veronikasad
04.01.17,18:48
Máš nárok na náhradu príjmu pri DPN od zamestnávatela od prvého dňa trvania prac.pomeru, od 11. kal. dňa platí nemocenské SP. Len to nejako taktne oznám zamestnávatelovi, lebo si v skúšobnej dobe a počas nej môže byť pracovný pomer ukončený aj počas PN.