Emik27
04.01.17,17:39
Dobrý deň,
prosím o uistenie, či uvažujem správne, lebo môj program to vypočítal nejako inak.. Zamestnanec nastúpil 20.9. do pracovného pomeru.. od 4.11.-7.11. bol PN.. Hrubá mzda za november bola 817,45 EUR. Na výpočet DVZ beriem:
príjem za september + príjem za október + 817,45/(30 kal. dní-4 dni PN) x 3? A sumár vydelím počtom kalendárnych dní. tj. 11+31+3=45?
Ďakujem veľmi pekne!

Neporadí niekto, prosím?
Katy a R
04.01.17,16:50
pozreme z 462/2003
Rozhodujúce obdobie na určenie denného vymeriavacieho základu zamestnanca podľa § 2 ods. 1 písm. a), ktorého obdobie nemocenského poistenia, za ktoré sa platí poistné na nemocenské poistenie, pred vznikom dočasnej pracovnej neschopnosti trvalo menej ako 90 dní, je obdobie od vzniku nemocenského poistenia, okrem vzniku nemocenského poistenia z dôvodu zániku prerušenia nemocenského poistenia, do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť.
(5) Denný vymeriavací základ zamestnanca podľa § 2 ods. 1 písm. a) je podiel súčtu vymeriavacích základov na platenie poistného na nemocenské poistenie dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia.
Emik27
04.01.17,17:01
Áno, ďakujem, toto je mi jasné.. Mne skôr ide o výpočet tej alikvotnej časti vymeriavacieho základu za november, t. j. za tie 3 dni pred vznikom dočasnej PN.. Počíta sa cez kalendárne či pracovné dni???
Mila123
04.01.17,17:05
vždy kalendárne dni.....
ja nepoznám zo mzdovej oblasti jeden prepočet, kde by sa dávali pracovné dni.....
Katy a R
04.01.17,17:05
však v zákone máš písané, že ide o kalendárne dni RO .. samozrejme berieš súčet VZ (ale to určite vieš lepšie, ako ja) ;)
Emik27
04.01.17,17:12
Super, ďakujem moc! A z celkového počtu kalendárnych dní odpočítam tie dni PN, však? Hrubá mzda/(30-4 dni PN)x odpracované 3 dni pred vznikom DPN.. Lebo program ma trošku zmiatol...
Katy a R
04.01.17,17:19
to teraz počítaš novembrovú NM? - potom neviem, že aké dni PN chceš odpočítavať? ve´d berieš len do začiatku PNky ... a tiež HM nemusí byť vždy VZ.
Emik27
04.01.17,20:21
Už som ju mala vypočítanú (aj vyplatenú), ale program mi tam teraz uvádza inú sumu, tak teraz zisťujem, čo je správne.. A nikde sa neviem dopátrať k jednoznačnej odpovedi :( Tá hrubá mzda je iba za dni, ktoré odpracoval.. Tak som myslela, že ich treba z celkového počtu kalendárnych dní odpočítať... Na internete som dokonca našla prepočet tejto pomernej časti cez pracovné dni... :(