dasl
05.01.17,10:10
Má úrad práce leislatívne právo skopírovať si moju pracovnú zmluvu ?

(-bol som v evidencii NUP ked som sa zamestnal vzniká mi oznamovacia povinnosť voči úradu do 8 dní im oznámiť že som sa zamestnal > to som vykonal nasledujúci deň som zašiel na NUP a zamestnanec NUP si vyžiadal moju pracovnú zmluvu a spravil si z nej kópiu (popri tom ju zničil roztrhol) a kedˇ som sa ho spýtal či má právo vôbec kopírovať moju osobnú dohodu so zamestnávateľom tak mi povedal že to je štandardný postup a zmluvu potrebujú založiť do dokumentácie)

a ak nemá právo kopírovať > kde je možné podať podnet na NUP pretože riaditeľ ani nik zodpovedný tam nie je pretože majú dovolenku .
dakujem
Tweety
05.01.17,09:39
Ak si nechcel, aby ÚP skopíroval, potom si mal doložiť už skopírovanú.
dasl
12.03.17,14:47
Aký je v tom rozdiel či je skopírovaná teraz alebo o hodinu neskor na NUP. ???! Rozmýšľaš. stále to bude kopia ktorú si zoberú.
buchač
12.03.17,15:19
Nevzrušuj sa zbytočne.
Na stránke ÚPSVaR je napísané :

Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom na základe niektorej zo skutočností vymedzených v ustanoveniach § 36 ods.1. (pozri zákon). Jedná sa najmä o nástup do zamestnania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti, nástupu na sústavnú prípravu na povolanie a pod. (pozri zákon). Je potrebné, aby tieto skutočnosti uchádzač o zamestnanie úradu oznámil včas, podložil ich dokladmi - pracovná zmluva, živnostenský list, potvrdenie o zápise na štúdium a pod.
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/informacie-o-postupe-pri-vyradeni-z-evidencie-uchadzacov-o-zamestnanie.html?page_id=12937


P.S.:
Zamestnanec úradu prejavil dobrú vôľu, keď urobil kópiu. Mohol Ťa poslať kľudne preč. Že zmluvu defloroval...nuž stalo sa.
Tweety
12.03.17,16:06
Ak by si ju skopíroval sám, možno by si ju neroztrhol, ak aj, mohol by si nadávať len na seba.