AHT
06.07.06,09:54
Prosím ako sa rieši stravanie kuchárov a čašníčiek. Budú pracovať 3 dni potom 2 dni voľno a 2 dni, 3 dni voľno. Môžem to vyriešiť tak že im dám stravné lístky ako ostatným zamestnancom na každý prac. deň alebo sa to rieši inak. Ďakujem.


A keď pracujú i soboty, nedeľe, respektíve aj vo sviatok majú príplatky, keďže ich pracovný čas nebude prevyšovať mesačný pracovný čas. Ďakujem.
DanielaT
06.07.06,08:19
Zamestnanec ma narok na stravu po odpracovani 4 hod. Tak si myslim, ze za tie dni volna by stravu nemali mat. Co sa tyka sobot a nediel - priplatok za nadcas by dostat nemali, kedze ako pises mesacny fond neprekrocia. Zvyhodnenie 50% patri len za pracu vo sviatok, nie v sobotu a nedelu. Ale zalezi, ako to mate osetrene v internej smernici.
jajka
06.07.06,10:27
Len pre doplnenie, ak odpracujú viac ako 11 h môže im byť poskytnutý ďalší stravný lístok.
DanielaT
06.07.06,10:29
jo,jo,jo,jo,jo
AHT
07.07.06,05:23
A ten ďaľší stravný lístok by mal vať prosím v akej hodnote. Ďakujem.
alušik
07.07.06,05:26
Ten im môžeš a nemusíš dať... Ak im ho dáte, tak v rovnakej, ako máte normálnu stravnú jednotku. Tiež robím pre reštauráciu a robím to tak, že zoberiem koľko dní mali odpracovaných - takže dám im 14-16 lístkov podľa toho, ako im to vychádza. Ďalší lístok neposkytujeme.
ucetni_fantozzi
07.07.06,05:27
A ten ďaľší stravný lístok by mal vať prosím v akej hodnote. Ďakujem.

hodnota stravneho listku nie je prikazana zakonom, jedine obmedzenie je vo vyske prispevku zamestnavatela, ktore je 55% zo sumy maximalne zo sumy stravneho pri sluz.ceste v trvani 5-12hod. (myslim, ze je to momentalne 82 Sk).

pri pracovnikoch restauacie este stoji za zvazenie vykazovanie stravovania vo vlastnej prevadzke...
DanielaT
07.07.06,05:29
stravne pre 5-12 hod je 89 Sk. V zakone je, ze 55% z ceny jedla a max. 55% z 89 Sk. . Nemusia to byt presne len tieto dve sumy.My prispievame nieco medzi tym
ucetni_fantozzi
07.07.06,05:38
stravne pre 5-12 hod je 89 Sk. V zakone je, ze 55% z ceny jedla a max. 55% z 89 Sk. . Nemusia to byt presne len tieto dve sumy.My prispievame nieco medzi tym

dakujem za upresnenie, to som tusim zaspal dobu s tou hodnotou... :D

este by som dodal, ze na prispievanie na stravu (cize nad tych 55%) je mozne vyuzit aj socialny fond...