zdeník
06.07.06,09:56
Otvárame ubytovacie zariadenie a chcem poradiť ohľadom určenia týždenného pracovného času pre recepčné. Zariadenie by malo fungovať denne od 7-22 hod. Noc by sme chceli zabezpečiť nočnou pohotovosťou na pracovisku. Môžeme teda prevádzku chápať ako dvojzmennú s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom? A môžeme určiť zmeny dvoj-, štvor- , šesť-, dvanásť- hodinové? Alebo mi vie niekto poradiť ako šikovne urobiť rozvrhnutie pracovných zmien?Ďakujem vopred.
zdeník
06.07.06,10:07
Nikto mi nevie poradiť?
jajka
06.07.06,10:30
Nerozumiem tej pohotovosti na pracovisku počas noci, to myslíš tých istých zamestnancov, ktorí budú pracovať aj počas dňa?
zdeník
06.07.06,10:39
Áno, jedna recepčná príde napr. o 14 hod., skončí na recepcií o 22 hod. a potom do rána bude mať pracovnú pohotovosť na pracovisku v zmysle par.96, odst.1 ZP-samozrejme s jej súhlasom, a ráno ide domov, alebo pokračuje v službe do napr.14 hod.
vema
06.07.06,11:15
Napíš trochu viac.Akú kapacitu bude mať to vaše ubyt.zar.Chcete zamestnať len 2 recepčné,nie 4? A čo soboty a nedele?
zdeník
06.07.06,11:38
Chceli by sme to poriešiť s 3 recepčnými, kde by sme im určili pracovný čas po-pi :7-22 hod, so-ne: 8-21hod a zvyšok by sme riešili pracovnými pohotovosťami na pracovisku (chápem dobre ZP -prípustnosť pohotovosti nad 100 hodín v roku je po dohode so zamestnancom neobmedzená) Rozvrh zmien by sme určili v rámci možnosti v ZP (t.j. prestávky, odpočinok nevyhnutný...)
vema
06.07.06,15:36
Ja som volakedy robila recepčnú a keď sme boli tri,tak sme robili 24 hod. a 2 dni volno,alebo striedať sa po 8 hod.od 7-do14,od14-22,od 22-ráno 7 hod.Samozrejme za soboty a nedele im ale vzniknú nadčasy a tie im preplatíte,ak s tým budú súhlasiť.Samozrejme smenovnice musíte rozpísať tak,aby ste neporušili ZP.V zime bol na recepcii kurič.
jajka
07.07.06,03:30
Neviem či je to šťastné riešenie. Ja by som do toho určite nešla. Pracovná pohotovosť je na zabezpečenie nevyhnutných úloh a nie na zabezpečenie 12 h zmeny. Ako by ste rozlišovali kedy je počas pohotovosti výkon, za ktorý sa platí ako za nadčas? Myslím, že v žiadnom prípade by ste neobstáli pri kontrole. Ja to mám vyriešené tak, že mám 2 recepčné, ktoré mi robia 2 - 3 dni po 11,5 h od 7,30 - 19,30 h a potom večer sú na recepcii údržbári, ktorí popri recepcii robia aj údržbárske práce v noci (starostlivosť o rekondičné centrum, opravy, ...).
zdeník
07.07.06,05:40
Práve sa neviem nikde dopátrať, či ubytovacie zariadenie sa musí chápať ako nepretržitá prevádzka, lebo môžu nastať prípady, že bude veľakrát penzión na noc prázdny a tak sa mi zdala tá pracovná pohotovosť nejaká schodná, že teda keď bude obsadený, tak nariadime pohotovosť, keď nebude treba, tak nie - zamestnanci by súhlasili v zmluve s takým riešením. A teda keď máte tie dve recepčné ako sa vpracete do tých obmedzení ZP. Neposlala by si mi rozpis služieb cez SS aspoň pre inšpiráciu? Ja už dlho sedím nad tým a neviem s tým pohnúť-je to veľmi ťažké pozerať na to cez mzdové náklady, cez ZP, a taktiež potreby recepčných, ktoré sme si vybrali(dúfam, že šikovné)a tiež majú požiadavky a chceli by sme im vyhovieť.