romino99
06.01.17,19:11
mozte sa pozriet podla obrazkou ci to mam dobre nastavene
romino99
06.01.17,18:57
na ten clanok som dnes natrafil aj podla toho som to dal len som sa chel opytat ci to ma byt tak nebol som si isty lebo prave okno je prvy obrazok a lave druhy a tam to musi byt opacne?
dmc
06.01.17,19:41
Nevedel som o tom a tak som sa na to pozrel aj u mna doma.
Podla mojho uzamykacieho mechanizmu ktore mam na svojom okne (slovaktual - kovanie maco) si naopak myslim ze na fotke c.1 to ma byt presne naopak - a na fotke c2 je to dobre. Ta excentricka resp. vytocena cast na vrchu - ma byt blizsie k oknu a nie k ramu. Pokial som spravne pozoroval a skusal tak tento segment (naozaj sa da natacat) -ktory si pri zatvoreni okna pohybuje (zdola na hor)- tak po zavreti okna sa dostane do cca 1/2 "protikusu ktory je na rame okna". Tento "protikus" na rame ma v strede vypuklu cast........a prave ta sposobuje ze sa okno dovrie silnejsim tlakom ak sa na "vypuklinu" dostane vysunuty "segment". Pokial to ostane v tej polohe ako je v prvom prispevku prilozena fotka tak sa "segment" dostane pod uroven stredu a teda sa nedostane na "vyvysenu" cast protikusu na rame a okno sa dovrie mensim pritlakom. Myslim ze je potrebne to vyskusat - neviem ci kazdy vyrobca umiestnuje "segmet" (ta cast ktora sa ma pootocit) a "protikus" (miesto kam segment zapada) v rovnakej polohe. (Ja mam tych nastavovacich segmentov 3 ks na kazdom okne.... su v strede, hore aj dole)

(lepsie je to vyskusat - pretoze ak toto niekto pochopil co pisem tak gratulujem :) )
romino99
06.01.17,19:49
tiaz mam slovaktual ja som to uz pototacal cize od namontovania okien som mal opacne 1 aj 2 obrazok ako to je teraz na obrazku a takto to mam vsetky okna v byte
romino99
06.01.17,19:51
takze 1 aj 2 obrazok je spravne?
dmc
06.01.17,19:53
pokial sa na to pozries logicky tak lave a prave kridlo okna - pokial maju otvaraci mechanizmus v strede - tak su vlastne zrkadlove a aj mechanizmus pritlaku to musia mat zrkadlovo obratene - privri okno aby si videl kde sa nachadza ten mechanizmus a bez zatvorenia okna pohni kluckou na zatvorenie - uvidis kam smeruje ten segment.

Predpokladam ze vo vyrobe sa s tym nekaslu a montuju vsetko na jednu stranu....... ci je to lave alebo prave kridlo dveri....a tym padom je to na jednom z okien otocene opacne - okna mam uz 10 rokov a zil som s tym bez vedomia tejto informacie a nemal som rpoblem ani predtym a myslim ze ani po tom ako som to otocil :)
dmc
06.01.17,20:48
takze podla teba je sidce zamok zrkadlovo obrateny.....ale mechanizmus nie....a je to spravne ? A aj si sa pozrel ako to vlastne funguje v reale ? Pokial sa mylim - rad si to uznam - ale potrebujem trosku vysvetlenie - (som povodne strojar)
lujza.j
07.01.17,11:07
Mam v byte dva rozne druhy okien...kazde v inom case vymienane....pravidelne mechanicke casti presprisnem....skoda,ze som od zaciatku sa nestarala aj o gumove tesnenia:(ktore treba natierat
Ale k tomuto spominanemu nastavovaniu...tiez som o tom nevedela....jedny okna na imbusak...druhe...dzindzik na nastavitelnej skrutke sa povitiahme a tym sa da krutit-nastavovat.....a je to viditelne....a aj idu tazsie zatvarat
romino99
07.01.17,14:45
ved to preto sa pytam na ten 2 obrazok lebo mi to nejde do hlavy
romino99
08.01.17,10:07
teraz ako nechapem od 4:40 https://youtu.be/QsG9nWZKPXU?t=4m42s
romino99
08.01.17,10:18
romino99
08.01.17,10:22
takze po boku su standardne capy a zo spodu bezpecnostne capy
dmc
08.01.17,11:01
tak podla tohoto videa priamo od vyrobcu kovania - ak sa nastavi vodorovne tak je silnejsi pritlak a zvisle je slabsi pritlak......sikme polohy su standard