Adiko13
08.01.17,07:57
Ahojte. Uz niekolko rokov mam v kupelni namontovany rebrikovy radiator ktory nehreje. Privod i odvod je teply ale radiator ladovy. Odvzdusnenie hodinove nepomaha. Byvam v panelaku na 4 najvyssiom poschodi. S inymi radiatormi problem nemam.
buchač
08.01.17,07:06
Na hornej rebríka by mala byť odvzdušňovacia záslepka.
Tam vedie cesta ku odvzdušneniu.
Alebo bude na spodnej časti, na druhej strane oproti ventilu.
Prípadne to bude tá skrutka na pravej strane, nad hadicami, pri stene.

Proste musíš nájsť nejaký dzindzik, ktorý je na to určený.
sosak
08.01.17,08:16
Privod i odvod je teply ale radiator ladovy.
---------------------------------------------
Isto v hornej časti radiátora môže byť vzduchová bublina, ale ako píšeš, celý radiátor je studený. Na radiátore máš namontovaný štvorcestný ventil s ponornou rúrkou. Vykurovacie médium prúdi cez túto rúrku do radiátora a obtekom z radiátora von. Minimálne spodná časť radiátora má byť teplá, aj keby bol radiátor zavzdušnený. Ak spodok radiátora nehreje, tak potom máš uzatvorený termostatický ventil a tam treba hľadať problém a pohrať sa s nastavením. Ak to nepomôže, tak treba termostatickú hlavu odmontovať a na telese ventilu niekoľkokrát postláčať výstupnú tyčku ventilu, ktorý býva zaseknutá nečistotami.
KoxXxo
08.01.17,09:10
nájdi takéto:
http://www.imperialshop.sk/fotky9988/fotos/_vyrn_8169odvzdusnovak-korado.jpg

Mám rovnaký radiátor, ale tu ma zaujalo to pripojenie, lebo u mňa je prívod teplej na jednej strane a odvod na druhej, toto mi pripadá dosť divné.
peterkos2
08.01.17,13:15
Niesom kúrenár a nepoznám tieto ventily,ale nedávno som si doma zapájal rebríkový radiátor a dával som si zvlášť ventil na prívod a na spiatočku.
Bolo to niečo podobné a pod tou zátkou,čo je oproti termohlavici by mala byť imbusová skrutka-skús pozrieť,či nieje pritiahnutá.Myslím,že ju treba otvoriť
peterkos2
09.01.17,16:07
Pre mínuskovača-si fakt dobrý!
Adiko13
14.01.17,09:13
Dakujem. Vrchny odvzdusnovaci ventil pusta citu vodu bez vzduchu. Povolil som teda maticu naspodu pod odvzdusnovacim. Vypustil som 3 vedra vody a radiator bol horuci. Vydrzalo mu to hodinu a uz je zas chladny. Co teda mam este skusit. Privod i vyvod i ventil su horuce najspodnejsia cast radiatora chladna.
sosak
14.01.17,10:01
Vpravo na konci telesa ventilu hneď pri obkladačke vytočiť krytku a takýmto univerzálnym kľúčom http://www.herz-sk.sk/shop/prislusenstvo-naradie-kluce-nahradne-diely/k-ventilom-pre-vykurovacie-telesa/viacucelovy-kluc.html
otvoriť ventil. Kľúč mávajú bežne kúrenári, alebo sa opýtaj správcu, alebo ak máte technika na objekte tak od neho požičať. Ak nemáš možnosť zapožičať, tak potom zakúpiť.
Adiko13
14.01.17,10:41
Fu. Tak myslim ze s takym klucom tam nevojdem. Klasickym imusom (8 al 10?) to nepovolim?
sosak
14.01.17,10:50
Ten klúč má dľžku 5,5 cm. Akú medzeru máš od obkladačky? Záleží od prevedenia niektoré majú ukončenie na nástrčkový kľúč, tak neviem, či to povolíš imbusom. Na tom univerzálnom máš všetky veľkosti, vonkajšie aj vnútorné. Pozri sa zrkadlom, aké máš ukončenie.
sito
14.01.17,11:53
Vzduch sa vždy dostane v radiátory do jeho hornej časti, tam niekde by myla byť ta sranda, dzindzík.

Tak ako to máš ty zapojené, tak to musí fungovať, aj s tým hore. A čo, čítal návod na montáž a obsluhu toho ventilu?