Katherin8840
09.01.17,08:16
Dobrý deň,

mám nárok na dotáciu na stravu v MŠ? Som matka samoživiteľka s jedným dieťaťom (5 rokov), som poberateľkou dávky v hmotnej núdzi, môj príjem je:

1. dávka v hmotnej núdzi, momentálne vo výške 40 € mesačne
2. prídavok na dieťa
3. zrážka výživného od exekútora 55 € mesačne (napriek tomu, že súdom určené výživné je 60 € mesačne, úrad práce mi rozdiel nedopláca).

Keď to zhrniem môj celkový mesačný príjem je 118,55 € celkovo. Z toho vraciam späť 30 € úradu práce (z dôvodu staršieho dlhu na náhradom výživnom), 30 € exekúciu, ostáva mi 58,52 eur. Dnes mi bolo v MŠ oznámené, že stravu pre dieťa (5 rokov) si mám na celý mesiac zaplatiť sama aj keď som riadne doniesla potvrdenie, že som v poberateľom dávky v hmotnej núdzi, to je 26 € mesačne. Ďalej má škôlka poplatok 30 € mesačne a to sa nejedná o súkromnú škôlku. Mesačne mi to vôbec nevychádza, musím ešte odkladať na zubára malému, 40 € za každú návštevu ambulancie, teraz máme objednané 2 termíny. Chcem sa zamestnať aspoň brigádne no syn je zatiaľ prijatý do MŠ iba na 1 mesiac na diagnostický pobyt na 4 hodiny denne, vatšinou sa na pohovoroch stretávam z nepochopením ako chcem stíhať prácu aj vyzdvihnutie dieťaťa zo škôlky. Aj na skrátený úväzok viacerý chceli od zamestnanca odpracovať min. 7,5 hodín denne.
veronikasad
09.01.17,08:06
Na príspevok na bývanie ti nárok nevznikol ? Pracovníčky UP ti žiadnu dávku neponúknu, sama si musíš zistiť na čo máš nárok ...

https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/hmotna-nudza/
wrong
20.03.17,16:34
Dotácie na stravu idú k pomoci v hmotnej núdzi automaticky.