ado1987
09.01.17,12:18
Dobry den, potreboval by som poradit v nasledovnej veci.

Mame 2 deti a manzelke nevznikol ani raz narok na matersku. Ja som ukoncil svoje zamestnanie k 31.12.2016. Na matersku so starsou dcerou som siel od 1.1.2017 tz. v ochrannej lehote, cize materska sa mi mala vyratat z posledneho zamestnania (pracoval som tam 4 mesiace). Ostatne podmienky na narok na matersku som splnal.

Zaroven od 1.1.2017 som siel na zivnost a kazde este nemam povinnost platit odvody prihlasil som sa dobrovolne nemoc. poistenie aby som mal narok na matersku neskor aj na mladsiu dceru. V soc. poistovni mi povedali ze pocas cerpania materskej za mna poistne plati stat. Na toto DNP som sprihlasil od 1.1.2017 kedze mi v socialnej poistovni tiez povedali ze to nema ziadny vplyv na vyplatu prvej materskej ktoru som ziadal v ochrannej lehote.

No a dnes mi volali s tym ze to DNP zrusilo moju ochrannu lehotu a tuto prvu matersku mi nemozu vypocitat z predosleho zamestnania ale v podstate z minima (kedze to DNP mam iba od 1.1.2017).

Volal som s nimi dnes cely den aby mi zmenili datum zaciatku DNP z 1.1. na 2.1.2017 ale to vraj uz nemozu a ze mam proste smolu.

Pracovnici soc. poistovne mi poskytli zle informacie a teraz ja pridem o peniaze. VIete mi poradit ci sa to este da zachranit aby mi matersku vyratali z ochrannej lehoty a nie z DNP? Cakam ze mi pride rozhodnutie o uznani minimalnej materskej, chcem sa odvolat, viete mi poradit ako formulovat odvolanie?

Vopred velmi dakujem za akukolvek radu.
Andrej
Katy a R
09.01.17,14:54
Bohužiaľ :mee:.... asi nič ti neporadíme. jedine, že peniaze nie sú všetko - hlavne nech sú detičky zdravé.
bolo sa treba pred prihlásením pozrieť do zákona (ale to ti teraz je na .... )
Nemôžeš dodatočne zmeniť dátum prihlásenia.