BHU
09.01.17,13:06
Dobrý deň všetkým,

potrebujem poradiť, mám pozemok a potrebujem vyriešiť otázku bývania minimálne na rok aj dva formou bývania na tom pozemku, otázne je čo použiť na bývanie, staré mobilné domy a zrenovovať? alebo by bolo lacnejšie alebo skrátka lepšie riešenie si postaviť niečo ako záhradný dom a zaizolovať ho? aké sú možnosti, ako by ste vy riešili takúto situáciu? rozpočet je povedzme v rozmedzí 10 000 - 15 000 euro, ako vyriešiť otázku bývania za takú sumu a v čo najkratšom čase aby sa dalo bývať? rozmerovo +- 60m2
ďakujem.
buchač
09.01.17,12:23
Vezmem v úvahu tú cifru...maximálnu cifru = 15.000€

15.000 : 24 mesiacov = 625€ / mesiac.

Za hentú sumu by som si radšej prenajal nejaký byt, kde by som mal full bývanie s patričným komfortom.
marleau
09.01.17,12:28
Robil som pred rokom drevenú chatku 5x5 m s tým, že vrch bol vpredu o dva metre predĺžený a pod tým vznikla terasa 2x5 m z ktorej je vchod do chatky. Celé sme to zvnútra obili tatrancom a vyšlo to na 15 tisíc bez základov a fasády. Základy sa môžu poriešiť cestárskymi panelmi. Ja si viem predstaviť toto ako celoročné bývanie.
BHU
09.01.17,12:32
vďaka za radu ale je pre mňa dôležité byť na tom pozemku na koľko je tam stará budova ktorú chcem využiť ako dielňu,
navyše mám zvieratá a to je problém pri prenájmoch.
BHU
09.01.17,12:34
super vďaka za tip, niečo také asi budem potrebovať, koľko vám to trvalo postaviť? a stavali ste to celé samy? alebo vám niečo robila nejaká firma? lebo neviem si predstaviť že by som všetko robil svojpomocne, a do rozpočtu sa musím zmestiť.
marleau
09.01.17,12:52
Robili sme to traja ľudia a trvalo to tak tri týždne, robilo sa to v zime a v snehu v kopcoch v Zázrivej, ten čas tomu aj zodpovedal. Elektriku si majiteľ natiahol sám, voda tam nie je.
mareko
09.01.17,13:17
Skús popozerať tu, nájdeš tam rôzne a za rôzne ceny...a bez práce :). Nie je to reklama, nemám s tou firmou nič spoločné, len tiež hľadám "záhradnú chatku" ;)
https://www.hobbytec.cz/mobilni-dum-celorocni-6x6m-36m2.html?gclid=Cj0KEQiAhs3DBRDmu-rVkuif0N8BEiQAWuUJr1ZdKih-rriPh_Uln5QwzUwVKJW_H_JLoLL-1HQuqJcaAgb88P8HAQ
besttracker
09.01.17,14:46
no mna napadlo postavit si docastny dom z lodnych kontajnerou ,ked spojis 2 mas tych +- 60m2,cena jednoho vychadza na 1500- 1800 eur, poriesis striekanu izolaciu ktoru zakryjes OSB doskami a mozes byvat,som byval asi tyzden pri sluzobnej ceste cez zimu v ubytovni co bola z toho postavena a ta mala izolaciu asi len 10 cm sklena vata,a v pohode to vyhrial 1500 w ohrievac co tam bol nainstalovany... ,a stavebne povolenie sice potrebujes ak tam chces mat inzinierske siete,ak nemas blbych susedoch ktory ta neudaju tak to supnes na pozemok a si zmontujes,tak podla mna by si sa do toho rozpoctu vosiel,a lacnejsie nekupis asi nic ine... tu je video z USA https://www.youtube.com/watch?v=7dS3oOG-gaQ&t=8s
BHU
10.01.17,10:27
ďakujem za link, majú zaujímavú ponuku tých modulov určite to pôjde do užšieho výberu:)
BHU
10.01.17,10:31
vďaka, o kontajneroch som tiež počul, tam ale musí človek mať šťastie na nehnilý kontajner v blízkom okolí za dobrú cenu,
čo sa povolenia týka tak netreba povolenie až v prípade že sa dom napojí na mestskú vodu alebo kanalizáciu? lebo ani jedno na pozemku nemám, len studňa a žumpu ešte treba vybudovať,
tak teda ako je to s tým povolením treba alebo nie?
besttracker
11.01.17,16:40
predavaju vyradene lodne kontajnery ktorym skonci certifikat na plavbu po mori,cena zavisi odkial si,si daj na bazosi vyhladat lodny kontajner a ty ich tam najde mraky.a povolenie podla mojich info treba !!! nakolko to ma nad 25 m2 treba ,toto definuje zakon : § 43
Stavba

Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie

a) spojenie pevným základom,
b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu,
c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,
d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia,
e) umiestnenie pod zemou.
da sa v tom kluckovat ked tomu nedas zaklady,nedas elektriku...ale zalezi od susedou ci ta niekto ,,pre istotu,,,neuda ze si si to postavil na zahrade..... inac zijes v SR,kde treba povolenia skoro na vsetko :D ked chces robit vsetko podla predpisov sa nedoplatis....... osobny nazor keby si si to postavil tak sa da ohradzovat ze je to docastne..... ale na druhej strane potrebujes povolenie aj na zabranie ornej pody,TTP,.....ale vybavit docastne zabranie plochy nie je problem vybavit,na ten rok ci 2 ako pises je to najednodukcie riesenie podla mna....rocne by to vyslo na tych 100m2 v nejakej normanej lokalite max 20-40 eur(zalezi od bonity pody vinice maju 10 eur/m2 nejake nic moc poda 0,02 eur za m2)
dmc
18.09.18,17:26
a reklamu si inak poriesit neviete ?
BXLmiami
19.09.18,05:54
Kamoška dala dotiahnuť nejaký bytík ako maringotku,kuchyna,sprcha,wc,2 izby staršia za 13 000€.Ale neviem odkiaľ.