Lendy189
09.01.17,15:12
potrebujem vedieť ako presne postupovať ak chcem človeka, ktorého mám v byte a neplatí nájom ani nedoplatky vysťahovať .

Viem poslať celú nájomnú zmluvu aj všetky informácie k tomu. chcem aby bolo všetko právne v poriadku aby som nespravila žiadnu chybu.

prosím kto by mi vedel poradiť nech mi nechá na seba email tam by som všetko poslala.

Za pomoc vopred ďakujem
buchač
09.01.17,15:45
Na právo sa vyser !!!!

Máš manžela (priateľa) ?
Má manžel (priateľ) priateľov ?
Mám pokračovať ???
dmc
09.01.17,15:49
oficialne mozes postupovat iba podla zmluvy
1. bud mas najom uzavrety podla obcianskeho zakona a vtedy je to na dlhsie
2. alebo mas najom uzavrety podla zakona o kratkodobom najme kde si si prezrievavo dala aj svoje podmienky a postupujes podla nich.


3. alebo ako pisal buchac - "na hulvata" - to byva najrychlejsie a najucinnejsie"

..ja len pre tvoje dobro dufam ze ti nedlhuje za dlhsie obdobie - a ze si mala od neho aj kauciu ktora ti pokryje jeho neplatenie a zacala si to riesit IHNED ked prestal platit
Lendy189
09.01.17,16:01
Nájomná zmluva je podľa občianského zákonika ale uzatvárana len na 1 rok . Nová zmluva bola podpísaná 20 apríla 2016 na rok . Všetko bolo v poriadku až od októbra 2016 kde posledný krát zaplatila a od vtedy nič . Len tak ju vysťahovať nemôžem . Ani do bytu ma v podstate nechce pustiť. Policia tiež nemôže zasiahnuť kým nebude mať povolené od súdu. Vyhodili sa jej poistky, čo sa bežne stáva a mňa sla udavať ze som jej vypla elektrinu :D chytá sa každej slamky . Bohužiaĺ len tak ju nemožem zatial vyhodiť a preto by som potrebovala právnu pomoc aby sa to nejak urýchlilo

Ano mam priatale oca aj kamaratov ale to by viac uškodilo mne ako jej . Ešte ja by som sa nedoplatila .

Katastrofa s ľuďmi
Terezia13
09.01.17,16:18
naši známi vysťahovali párik na chodbu, vymenili zámok a bola vec vyriešená
Lendy189
09.01.17,16:27
tak keby vedeli ake maju práva nebolo by to tak jednoduché mam dosť vydzubanú nájomkyňu vie že to nemožem spraviť .
Terezia13
09.01.17,16:37
tak to sú už len malé možnosti, alebo čakať do apríla a to pochybujem, že sa ochotne vysťahuje, alebo poradiť sa s právnikom alebo súd
buchač
09.01.17,16:53
Lendy189 (Dnes 18:01) Len tak ju vysťahovať nemôžem . Ani do bytu ma v podstate nechce pustiť. Policia tiež nemôže zasiahnuť kým nebude mať povolené od súdu. Vyhodili sa jej poistky, čo sa bežne stáva a mňa sla udavať ze som jej vypla elektrinu chytá sa každej slamky . Bohužiaĺ len tak ju nemožem zatial vyhodiť...
====================
1. Nevpustí do bytu ?
Nuž by som dvere vyvalil.

2. Políciu by som ani nevolal...
Alebo by som zavolal kámošov - polišov

3. Vyhodila si poistky ?
Dotyčnú by som vyhodil !

4. Nemôžeš vyhodiť len tak ?
Ale môžeš....
Ja by som teda veru aj hej...a kľudne aj za cenu toho, že by som následne bol poťahovaný po súdoch.

Neexustuje, aby so mnou niekto takto vydrbával...a aj preto neexistuje, aby som dal byt do prenájmu.
afrikánka
09.01.17,16:55
Dobrý postreh, včera pil čaj a dnes si pridal aj sirup od kašľu.
dmc
09.01.17,17:25
Najomnik uz dostal pisomnu vypoved ????

prestuduj si obciansky zakonnik - tam su vsetky zakonne moznosti - ak to chces teda riesit podla zakona.
Obciansky zakon - § 711 ods.1 pism d) - dovod vypovede z dovodu neplatenia najmu dlhsie ako 3 mesiace.
Vypovedna doba je podla §710 ods.3 - 3 mesiace. To uz mame 6 mesiacov neplatenia.
Ak najomnik je "socka" a pozna zakon tak vyuzije ustanovenie § 710 ods.4 a zrazu tu mame ochrannu lehotu 6 mesiacov neplatenia - takze sme dohromady uz na dobe 9 mesiacov kedy budes bez najomneho a bez bytu. Pripadne vyuzije ustanovenie § 711 ods.6 a mozete cakat az do rozhodnutia sudu.

NA KOHO STRANE JE ZAKON v pripade prenajmu podla obcianskeho zakonnika ?? Odpovedajte si sama.

Trosku lepsie je prenajimat podla zakona o kratkodobom najme.


Uz teraz asi viete preco vam radia postupovat "na hulvata" nech vas da potom dlzny najomnik na sud ( co neda)