H.B.
06.07.06,12:54
Čo všetko potrebujem urobiť,keď chceme zamestnať študenta (17 rokov) zo SŠ? Spíšem dohodu o brigán.práci študenta, prihlásim na soc.poisť.(platím len úrazové poistenie?) a neviem či ešte niečo.
katkaj
06.07.06,10:58
Čo všetko potrebujem urobiť,keď chceme zamestnať študenta (17 rokov) zo SŠ? Spíšem dohodu o brigán.práci študenta, prihlásim na soc.poisť.(platím len úrazové poistenie?) a neviem či ešte niečo.

ešte nezabudni na potvrdenie o návšteve školy
Zita4
06.07.06,11:20
Čo všetko potrebujem urobiť,keď chceme zamestnať študenta (17 rokov) zo SŠ? Spíšem dohodu o brigán.práci študenta, prihlásim na soc.poisť.(platím len úrazové poistenie?) a neviem či ešte niečo.
Súčasťou dohody o BPŠ je potvrdenie o návšteve školy. Môžeš mu dať podpísať daňové vyhlásenie (ak ho nemá podpísané u iného zamestnávateľa). Samozrejme daň (ak bude) odvedieš na Daňový úrad. Od 1.8.2006 platíš do SP okrem úrazového poistenia aj garančný fond.
H.B.
06.07.06,11:29
A ako je to s potvrdením o návšteve školy? Je to nutné? Teraz sú prázdniny a neviem, či mi donesú to potvrdenie. A majú len 17 rokov. A daň bude zrážková? Keď nepodpíšu vyhlásenie.
katkaj
06.07.06,11:34
A ako je to s potvrdením o návšteve školy? Je to nutné? Teraz sú prázdniny a neviem, či mi donesú to potvrdenie. A majú len 17 rokov. A daň bude zrážková? Keď nepodpíšu vyhlásenie.
pokiaľ majú dohodu o brigádnickej práci študenta tak potrebuješ potvrdenie o návšteve školy. Veď aj cez prázdniny by nemal byť problém to vybaviť.
Pokiaľ nepodpíšu vyhlásenie a budú mať HM do 5000 tak daň bude zrážková. Ale nebolo by lepšie dať im podpísať to vyhlásenie aby nemali prípadne žiadnu daň?
H.B.
06.07.06,11:37
Ďakujem Vám - pomohli ste mi.
Jara
06.07.06,11:49
Potvrdenie o návšteve školy má iste aj jeden z rodičov u zamestnávateľa k uplatneniu daň. bonusu, tak ak škola prázdninuje, nech mu rodič prefotí zo svojich osobných dokladov u zamestnávateľa
allimpex
06.07.06,12:02
Ahojte, Prosím o radu, akým spôsobom je možné najefektívnejšie zamestnať zahraničného 17 r. študenta (z čiech), brigáda, alebo DVP ? Čo je lepšie,
a aké odvody, dane, povinnosti potom musí firma z takéhoto prac. záväzku platitť? ďakujem.
Hexa
m_miriam3
07.07.06,11:36
Môžeme 17 ročného študenta zamestnať aj na dohodu o vykonaní práce?
Tweety
07.07.06,11:37
Môžeme 17 ročného študenta zamestnať aj na dohodu o vykonaní práce?
Môžete, ale nie je výhodnejšia DOBPŠ?
katkaj
07.07.06,11:37
Môžeme 17 ročného študenta zamestnať aj na dohodu o vykonaní práce?

Samozrejme že môžete aj keď pri študentoch sa viac využíva dohoda o brigádnickej práci študenta
magdalenaa
12.07.06,20:39
Práve čítam o brigádnickej práci študenta, z dôvodu, že šef má záujem dať príležitosť počas prázdnin si zarobiť aj študentom. Neviem, v čom je výhodnejšie zamestnať študenta na DOBPŠ ako na DOVP.
Keďže môže študent pracovať aj na DOVP, tak vlastne nepotrebuje potvrdenie zo školy.
Ďakujem za rady.
magdalenaa
13.07.06,05:39
V predchádzajúcom príspevku som sa pýtala ohľadom študentov. Môže mať napr.16-17 r. študent DOVP?
Tweety
13.07.06,06:18
V predchádzajúcom príspevku som sa pýtala ohľadom študentov. Môže mať napr.16-17 r. študent DOVP? Môže mať, ale pre študenta je výhodnejšia DOBPŠ. Brigádnická dohoda môže byť aj na opakovanú činnosť, ale DOVP nie.
allimpex
13.07.06,07:08
ahojte, prosím, existuje na DOBPŠ predtlacene tlacivo (ako na DVP) ? a nemá ho niekto v el. podobe? ak áno, možem o neho poprosit?
dakujem
hexa