R.U.R
09.01.17,19:35
Ahojte, prosím vás, mám takú otázku. Čím môže byť spôsobené to, že za november aj december mám rovnakú hrubú mzdu (vlastne tú mám stále rovnakú), avšak v decembri som mal vyššie odvody? Za november som zaplatil ZO 49 EUR, no za december už 55 EUR. Pri všetkých odvodoch som zaplatil o niečo viac. V dôsledku čoho mohol teoreticky vzniknúť tento rozdiel?

A ešte jedna vec, čo znamená položka "Iné zvýšenie dane" vo výplatnej páske?

Ďakujem
Tweety
09.01.17,18:36
Nemal si nepeňažný príjem?
R.U.R
09.01.17,18:38
aha, až teraz som spomenul. Dostal som také darčekové kupóny...Hodnota tých kupónov sa pripočíta k hrubej mzde a potom sa počítajú odvody?
Tweety
09.01.17,18:40
Áno, zdaní sa, odvedú aj odvody.
R.U.R
09.01.17,18:44
a konkrétne tá položka "Iné zvýšenie dane" čo môže znamenať? Pretože hodnota tej položky je vyššia ako hodnota tých poukážok, takže neviem, či to s tým bude mať niečo spoločné
Tweety
09.01.17,18:45
Žiadaj teda o vysvetlenie mzdárku. Nemal si ešte niečo ? Napr. použité MV zdanené %, čerpanie S.F.
R.U.R
09.01.17,18:45
ok, každopádne ďakujem. Odvody by teda boli vysvetlené...len som bol zvedavý aj na tú položku
veronikasad
09.01.17,18:48
Nemali ste nejaký vianočný večierok ? Ak bol financovaný zo sociálneho fondu, tiež sa z neho platia odvody a dane.
R.U.R
09.01.17,19:05
ja odpadnem :D Hej, mali sme večierok a je možné, že bol financovaný aj zo sociálneho fondu...netušil som, že aj z tohto sa platia odvody. Ja každý mesiac platím odvody do SF a potom keď sa niečo zo SF kúpi, tak z novu z toho platím odvody? :D

BTW: čo znamená "použité MV zdanené %"

A ďakujem vám za promptné odpovede...vedel som, že sa tu niečo nové zasa naučím
Tweety
09.01.17,19:08
odvody do S.F. zo mzdy neplatíš, ten je tvorený z nákladov na mzdy, MV, motorové vozidlo
veronikasad
09.01.17,19:13
Ak využívaš firemné motorové vozidlo na súkromné účely, tak sa ti tiež pripočítava časť obstarávacej ceny - v závislosti od veku vozidla - ako nepeňažný príjem a platia sa z toho dane a odvody.