ivkaku
09.01.17,20:37
Zdravim,
na pozemku - druh pozemku: zahrada bola este za sociku postavena chata -stavba je zapisana na LV so supisnym cislom. Parcelne cislo pod chatou je rovnake ako parcelne cislo celej zahrady - pozemok pod chatou nebol vynaty - takto som to kupila. Chatu som zväčšila a chcem to usporiadat aj pravne. Na Pozemkovom urade mi najprv povedali, ze kedze bolo zväčšenie realizovane po 1.4.2004 - bude zosuladenie skutkoveho stavu so stavom evidovanom v katastri (neopravneny zaber poln. pody na nepolnohosp. zamer §19) - že to bude bez pokuty. Pri dalsom stretnuti mi pracovnik uz tvrdi, ze to musi byt s pokutou. Okrem toho mi pocital celu plochu chaty - nielen tu zväčšenu cast. Ako to ma byt? Kedy to je bez pokuty a kedy s pokutou - za akych podmienok? POZN.:Okrem toho som pred zväčšením do hlbky 30 cm -podu z miesta, kde som planovala zväčšenie -vybrala a rozniesla po pozemku, a az tak realizovala zväčšenie chaty - je to este stale vidno - zvysena uroven pody v urcitych castiach zahrady - nie som si ista, ci to nejako suvisi a ci mi to vie pomoct, ale narobili sme sa tam, poctivo som zachranila pôdu - mohla som si usetrit kopu driny, naklady na dovoz makadamu, stroj na utlacenie... - aj tak obidem na milu jarmilu.
Otazka: Je pokuta opravnena vzdy? Kedy nie?
Dakujem - prosim o kompetentnu odpoved, Ika
Miloš Mičega - CIMOM TN
12.01.17,03:11
Zákon c. 372/1990 Zb. o priestupkoch

§ 20
Zánik zodpovednosti za priestupok
(1) Priestupok nemožno prejednať, ak od jeho spáchania uplynuli dva roky; nemožno ho tiež prejednať, prípadne uloženú sankciu alebo jej zvyšok vykonať, ak sa na priestupok vzťahuje amnestia.

(2) Do plynutia lehoty podľa odseku 1 sa nezapočítava doba, počas ktorej sa pre ten istý skutok viedlo trestné stíhanie.

__________________________________

Tam je lehota, do kedy možno udeliť sankciu.
ivkaku
12.01.17,14:03
Plati to aj pre tento pripad? Moze byt v nejakej inej casti alebo v inom zakone "o pozemkoch" - nejaky paragraf, ktory toto neguje alebo mu dava pravo ma pokutovat aj po uplynuti 2 rokov? Dakujem za odpoved, Ika
Miloš Mičega - CIMOM TN
12.01.17,20:36
Priestupok len do 2 rokov.
ivkaku
15.01.17,19:55
Zdravim, dakujem, este jednu otazku: moze byt toto: neopravneny zaber poln. pody na nepolnohosp. zamer §19 - charakterizovane inak ako priestupok?? - vid vyssie, Dik, IKa