danbahn
09.01.17,22:39
Mám zhruba 50 litrové akvarium a stále mi kapú ryby. Mám tam 2cychlidy, 1skalara, 2mečúňov, 2prisavnikov, 2guramy, už som do kopy dokúpil 4 rybky lebo stale kapu dal som tam všetky prípravky na zmenu vody. prosím o pomoc
lubko6394
10.01.17,07:14
Kašli na chémiu. Akvárko by malo mať svoj vlastný biorytmus. 50 litrov je ale dosť málo, ja sa hýbem v 10 násobku a porušujem všetky pravidlá. Mám filter, vodu vymieňam 2x do roka rovno z vodovodu a vymieňam cez 90% vody. Rokmi sa vyladilo osadenstvo - najmenšie sú guramy. Ak ich kúpim menšie do týždňa zmiznú asi ako krmivo. Menšie ryby nekupujem vôbec. Vymeň vodu, nedávaj žiadnu chémiu , pusti len prevzdušňovanie a po 2-4 týždňoch začni dokupovať jednotlivé druhy a časom zistíš ktoré ti vydržia a ktoré nie. Ešte sa mi zdajú nevhodné tie cychlidy - sú síce pekné ale zdá sa mi že ožierajú ostatné ryby a v prvom rade asi padne skalár. U mňa ani veľký dlho nevydrží...
arizona
10.01.17,07:40
Na tak male akvarium to mas dost pestre "osadenstvo". Mal by si sa zamerat na rybky,co dokazu spolu nazivat a tiez si nastuduj kolko litrov vody a kolko priestoru potrebuju jednotilive druhy.
Tazko ti niekto urci pricinu takto na dialku,lebo si nenapisal nic blizsie...

Odporucam ti v akvaristike,kde nakupujes ryby najst nejakeho znaleho predavaca a poradit sa priamo s nim.Tiez ti dokazu vyhodnotit kvalitu vody podla prinesenej vzorky a pod.
On ti poradi ako presne nastavit filter,kolko ryb je maximum na tvoje akvarko,ako krmit a ine dolezite veci.
Vela rad najdes aj cez google :-)
jslancik
10.01.17,08:46
slobodu zvierat na teba... veď ty ich týraš. skús si k sebe do izby nasťahovať ďalších 10 ľudí a zvierat. Ideálne 2 bezdomovcov, indiána, eskymáka, tigra, medveďa, skunka. Zamknite sa tam a všetko robte v tej izbe. Upratujte si raz za pár týždňov. Pekná predstava, čo?
Skrátka a dobre, v prvom rade to máš prerybnené. V druhom rade nevhodná zostava rýb. ťažko povedať, čo je horšie, každopádne ako kombinácia je to smrteľné.
Zabudol si si naštudovať princíp zarybnenia akvária. Odvíja sa od objemu vody v akváriu. Máš síce 50l akvárium, ale odpočítaj si objem substrátu, objem filtra. čiže cca 40l. 1 cm ryby potrebuje 1l vody (hlavne čo sa týka priestoru). čiže pozri si, koľko je dĺžka dospelej ryby, napr. 10 cm. čiže takých tam môžeš mať maximálne 4 ks. ak by si tam dal neónky, ktoré dorastú cca 5 cm, tak ich tam môžeš mať 8-členný kŕdeľ.
o tom, čo prerybnenie robí s vodou, radšej nebudem písať. lebo ty nič nepíšeš o rastlinách, ktoré tam máš, alebo nemáš. Všetko to spolu súvisí a má nadväznosti.
faro1
10.01.17,08:49
Robíš si srandu.
jslancik
10.01.17,09:10
kiežby :D