Difi
06.07.06,12:22
Ahojte poraďáci! Hľadala som môj problém, ale nejak vyhľadávač mi nenašiel nič, tak sa Vás pýtam. Podľa Vás môže sa považovať dodávka obedov za opakované dodávky, keďže ich dostaneme každý deň a fakturujú mesačne. Mám taký problém, že na faktúre za mesiac jún je deň vystavenia 03.07.2006 ale dátum zdanitelného plnenia nie je uvedená. Neviem do ktorého mesiaca mám uviesť faktúru?
DanielaT
06.07.06,10:35
myslim si, ze moze ist o opakovane dodanie,kedze ide o rovnaky druh sluzby v opakovanych dohodnutych lehotach. V tom pripade by datum dodania mal byt najneskor 30.6. Na fakture musi byt okrem datumu vystavenia aj datum dodania tovaru resp. sluzby. Bolo by vhodne vyziadat si novu fakturu. Resp. ak je na fakture uvedene, ze ide o obedy za jun 2006 dala by som to do juna.
Difi
06.07.06,10:41
Ďakujem, na faktúre je uvedené, že je to za jún 2006, takže to asi dám do júna a skúsim vyžiadať novú faktúru, len nevedela som či to takto môžem. Doteraz som nemala s tým problém, vždy mi dali posledný deň ako dátum zdan. plnenia.
ANNAP
10.07.06,07:12
náš dodávateĺ obedov sa ide meniť na neplatcu DPH, my sme plátcovia,
vznikne mi ešte iný rozdiel okrem toho. že nebudem mať DPH na vstupe?
Predpokladám, že ja ju musím odviesť tak či tak, alebo nie?
Tweety
10.07.06,07:15
náš dodávateĺ obedov sa ide meniť na neplatcu DPH, my sme plátcovia,
vznikne mi ešte iný rozdiel okrem toho. že nebudem mať DPH na vstupe?
Predpokladám, že ja ju musím odviesť tak či tak, alebo nie?Budeš musieť odviesť z predaných obedov.
Podľa§ 19 odst 2 Ti vzniká daňová povinnosť.
ANNAP
10.07.06,07:19
Maja, vďaka