pipera
10.01.17,11:30
Dobry den, prisla mi faktura z nemecka - poplatok za registraciu do databazy manazerov - s vycislenou 19% DPH..obe strany su platcovia DPH..je to v poriadku? dakujem
Ericek2701
10.01.17,12:52
Nákup služby z EÚ

Slovenský platiteľ DPH si objedná programovacie služby z Českej republiky. Český programátor dodal službu za cenu bez DPH. Slovenský platiteľ (rovnako ako každý iný podnikateľský subjekt) musí prijatú službu samozdaniť. Zo sumy bez DPH (základ DPH) si vypočíta DPH v slovenskej sadzbe a túto uvedie do daňového priznania k DPH. Podľa jeho možností si môže DPH zároveň odpočítať - ideálne v rovnakej sume, akou nákup služby samozdanil. (podrobnejšie http://danovepriznaniedph.sk/samozdanenie-prijatej-sluzby-postup/)

Postup pri zdaňovaní služieb je však o čosi zložitejší - závisí od typu služby, postavenia a sídla partnerov a najmä od "miesta dodania služby" ako pravidla, ktorá krajina vyberie daň.

Dodanie služby do EÚ

Slovenský platiteľ DPH poskytne reklamnú službu českému partnerovi. Miesto dodania tejto služby - stanovené podľa pravidiel v zákone o DPH - sa nachádza v ČR, službu teda zdaní český odberateľ podľa českých zákonov. Slovenský dodávateľ uvádza dodávku iba v súhrnnom výkaze, v daňovom priznaní k DPH však nie.


Ale najlepšie by bolo asi overiť na fin.správe, :)
pipera
10.01.17,14:16
Dakujem velmi pekne, prave to miesto dodania je mojim kamenom urazu :( neviem sa v tom stale zorientovat :/
adrika
16.01.17,11:35
Dobrý deň, mám podobný prípad - mám fa z Nemecka na Teamviewer business softvér....tiež obe firmy platci dph a na fa je vyčíslená 20 dph......neviete poradiť, či to je takto správne ? ...podľa mňa by mala byť fa vyčíslená bez dph....ďakujem
darinabar
25.04.17,05:11
Dobry deň, mám pred sebou Fa od Teamviewer GmbH - germany dodavky 23.3.2017 - za business softver uvedena suma je bez DPH - odberateľ je platca DPH - cize by malo byt na slovensku samozdanenie - len mam problem na fakture nie je uvedene IC DPH dodavateľa - len ICDPH odberatela velmi pekne dakujem za odpovede
adrika
17.05.17,10:21
prepáčte, až teraz som si všimla otázku.....Ja som na fa mala ičdph dodávateľa, ale nakoniec som to zaúčtovala ako keby došlú domácu fa s tým, že dph som dala ako nedańový náklad, keďže sme sa nevedeli dopracovať k správne vystavenej fa....