taues
06.07.06,12:39
Prosím o radu ako postupovať.
Z rodinných dôvodov som "čerpal" ako zamestnanec neplatené voľno. Dohodu o rozviazaní pracovného pomeru som dostal na podpis s jednomesačným oneskorením, čo som odmietol podpísať. Dal som písomnnú výpoveď v zmysle ZP bez udania dôvodu. 30.6.2006 uplynula 2 mesačná výpovedná doba. Problém je v tom, že zamestnávateľovi vznikol 6 mesačný dlh voči mojej zdravotnej poisťovni a tiež mi doposiaľ neposlali potvrdenie o zápočte odpracovanej doby. Písomne som ich upozornil (ešte pred uplynutím výpovednej lehoty) na uvedené skutočnosti. Jednoducho to ignorujú. Dnes im posielam 1. upomienku. Takže ako pokračovať ďalej? Mám predtuchu že to odignorujú opäť. Medzitým som zistil, že ma z poistenia (zdravotného) odhlásili a to na základe nepodpísanej dohody o rozviazaní pracovného pomeru.
DanielaT
06.07.06,10:46
ja by som ich natrela na inspektorat prace
Zita5
06.07.06,10:51
Prosím o radu ako postupovať.
Z rodinných dôvodov som "čerpal" ako zamestnanec neplatené voľno. Dohodu o rozviazaní pracovného pomeru som dostal na podpis s jednomesačným oneskorením, čo som odmietol podpísať. Dal som písomnnú výpoveď v zmysle ZP bez udania dôvodu. 30.6.2006 uplynula 2 mesačná výpovedná doba. Problém je v tom, že zamestnávateľovi vznikol 6 mesačný dlh voči mojej zdravotnej poisťovni a tiež mi doposiaľ neposlali potvrdenie o zápočte odpracovanej doby. Písomne som ich upozornil (ešte pred uplynutím výpovednej lehoty) na uvedené skutočnosti. Jednoducho to ignorujú. Dnes im posielam 1. upomienku. Takže ako pokračovať ďalej? Mám predtuchu že to odignorujú opäť. Medzitým som zistil, že ma z poistenia (zdravotného) odhlásili a to na základe nepodpísanej dohody o rozviazaní pracovného pomeru.

Pri výstupe ste mali obdržať "Zápočet rokov ". Ak ste ich písomne požiadali o zaslanie uvedeného zápočtu a nesplnili si svoju povinnosť , tak im napíšte znova...ak nebudú reagovať ..treba písomne napísať sťažnosť na Inšpektorát práce .

Čo sa týka odvodu do ZP ...tomu sa nevyhnú aj s príslušnými sankciami .
Zdravotná poisťovňa ich vyzve .

Zamestnávateľ Vás odhlásil na základe Vašej výpovede.......aspoň tak si myslím na základe vyššie uvedeného .
taues
06.07.06,11:17
Zamestnávateľ ma odhlásil v čase, kedy som ešte nemal ich návrh na dohodu..., t.j. asi mesiac pred tým ako mi ju zaslali. Túto som nepodpísal a dal som výpoveď. O žiadnej inej dohode o rozviazaní prac. pomeru nechceli ani počuť.
Jara
06.07.06,11:21
Tak ako ti radia. Obráť sa na inšpektorát práce
taues
06.07.06,11:42
Podľa vášho názoru je lepšie cez Inšpektorát alebo cez súd? Všetkým ď. za odpovede.
Zita5
06.07.06,11:45
Podľa vášho názoru je lepšie cez Inšpektorát alebo cez súd? Všetkým ď. za odpovede.

Cez súd by ste čo chceli riešiť .....zápočet rokov ? To asi nie.
Ak by sa jednalo o mzdu áno , ale inak nevidím dôvod .
Katarína STR
06.07.06,11:47
Nahlás ich na inšpektorát práce a oni tam behom pár dní prídu.
Mám s tým osobnú skúsenosť, keby zamestnávateľ nevyplácal mzdu už asi pol roka. Inšpektorát práce prišiel do 5 dní a pohrozili zamestnávateľovi veľkou pokutou, ak všetko nedá do poriadku.
Či to dajú do poriadku si vraj prídu zisť, ak to nedali, bez odvolania im hrozila veľký pokuta, ktorá by ich firmu položila na lopatky.
Zamestnávateľ urobil všetko preto, aby nedostal pokutu.
taues
06.07.06,12:49
Ešte raz všetkým vďaka. Budem konať ako radíte.
P.S.: pre Zita5 - cez súd som myslel dlžnú sumu na poistení. Berte to tak že som v týchto veciach laik.
Pepa
06.07.06,13:48
Ešte raz všetkým vďaka. Budem konať ako radíte.
P.S.: pre Zita5 - cez súd som myslel dlžnú sumu na poistení. Berte to tak že som v týchto veciach laik.
To, že zamestnávateľ neplatil poistné nie je tvojim problémom. Dlžné poistné aj s penálmi si bude vymáhať samotná poisťovňa.