lubošblažo
11.01.17,08:11
Pekný deň. Na izbovom termostate mám nastavenu teplotu 21 celzia ale izbovu teplotu mi ukaže a vyhreje iba na max.19,4 celzia . pridal som na termostate požadfovanu teplotu na 26 ale vykuri znova len na 19.4. Na kotly Buderus mam ručne nastavene včetko na max teda 10. Začalo to robiť teraz v tychto mrazoch. Ak môže niekto poradiť budem vdačny. LB
Ing. Ľubomír Janoška
11.01.17,07:52
Maximálna teplota 90°C je zbytočne vysoká. Skôr by som tipoval na potrebu odvzdušniť rúrky. Alebo môže byť pokazené čerpadlo, ale to nesúvisí s mrazmi.
lubošblažo
11.01.17,08:33
vdaka za odpoved ale neukazalo by mi na kotly poruchu čerpadla
Ing. Ľubomír Janoška
11.01.17,09:05
Ak odoberá viac-menej správny prúd, tak nie.
lubošblažo
11.01.17,10:48
Skúsim to ešte ručne na kotly v inštalacii niečo nastaviť . našiel som na nete manual . no a čerpadlo počujem ked som pri radiatori že preženie vodu počujem štart a aj pri kotly aspom myslim že to je čerpadlo
afrikánka
11.01.17,15:09
Všetko máš nastavené na maximum, ale vykúri ti iba na 19,4°C.
Táto situácia nie je v týchto mrazivých dňoch ojedinelá. Mnohí majú podobné problémy.
Prečo?
Máš zle prepočítanú výhrevnosť vykurovacích článkov na vykurovacie m3.
Riešenie?
Teplejšie sa obliecť a vydržať.
Ak sa chceš v budúcnosti vyhnúť v prípade extrémnych mrazov týmto nízkym teplotám v interiéri, tak jedinú možnosť máš pridať vykurovacie články do miestností, kde nedosahuješ nastavenú a požadovanú teplotu, za predpokladu, že výkon kotla v kW máš dostatočný;).