Zuzika2121
11.01.17,08:20
V schranke sme mali list (obycajne, nie doporucene), v ktorom nas rakusky urad informoval o prekroceni rychlosti a povinnosti zaplatit pokutu. List bol v dvoch verziach; po nemecky aj po slovensky, oba bez peciatky. Nebola ani prilozena fotografia s nasim autom. Do Rakusko chodievame, takze je mozne, ze sme v danom termine tam aj boli, ide totiz o priestupok, ktory poslali po 2 mesiacoch. Ako je mozne si preverit pravdivost tohoto listu?
sosak
11.01.17,08:16
Ak je tvoj platobný rozkaz na zaplatenie pokuty totožný z linku, tak ju treba zaplatiť.
http://autobild.cas.sk/clanok/202200/rakusania-uz-posielaju-taketo-pokuty-slovakom/
Zuzika2121
11.01.17,08:47
dakujem, list bol poslany uradom ''Bezirkshauptmannschaft Neusiedl am See'', nie policiou. Ma trosku iny format ako je v linku, iba paragrafy sa zhoduju ;-(.Zial neviem vlozit obrazok na ukazku.
vivianakocsisova2406
19.05.17,19:44
Dobrý deň! Akým spôsobom ste prosím potom zaplatili pokutu? Neviete náhodou či sa pokuta z Rakúska (ja mám za parkovanie a už upomienku na 220€ nakoľko bývalý priateľ tvrdil že ju zaplatil pričom vyšlo na javo že nie:/) dá zaplatiť aj na pošte tu v SR alebo len v Rakúsku? Alebo či by som mala internetbankingom (a čo s variabilným symbolom) lebo do Rakúska nechodím.. ďakujem krásne za odpoveď!!!
arizona
19.05.17,21:24
Najjednoduchsie mozes zaplatit IB,alebo osobne vo svojej banke-tam uz sa plati nejaky poplatok.
vivianakocsisova2406
20.05.17,03:18
A neviete prosím ako riešiť problém s varianilným symbolom? Tam je 12 miestné a u nás 10 a tomu zodpovedajúci počet políčok/písmen. Treba to napísať do správy pre príjemcu a je to ok? Vedia to identifikovať? Mali ste tým skúsénosť? Ďakujem! :)
arizona
20.05.17,06:46
Viacere poplatky platievam do AT cez IB,ale pokutu som nastastie este neplatila, takze neviem poradit takto "z brucha". Skuste odfotit ten papier a prilozit sem do temy,mozno budeme vediet poradit./osobne udaje si vymazte/
deha
29.05.17,10:12
V banke nepoužijete SEPA platbu ale zahraničný prevod -úhradu a tam sa nepoužíva kolonka: variabilný symbol ale špecifikácia platby podľa ktorej prijímateľ platbu indentifikuje.
vicktor
29.05.17,12:48
Chcel som komentar k prispevku od deha, ale tam sa neda pridat obrazok. :(
Myslim ze skoda platit swiftovy poplatok. Aj do sepy sa da napisat "referencia" a "sprava pre prijimatela".