zuz12
11.01.17,08:20
Ahojte,
potrebovala by som poradiť. V našej spoločnosti ludia pracujúci na zmeny 11,5 h mali nariadenú celozávodnú dovolenku od 21.12 do 2.1.
Pri počítaní odpracovaných hodín im učtovnícka za mesiac december nezapočítala do casového fondu 26.12 (7,5 h). Je to správny postup, alebo nie?
Dakujem velmi pekne za pomoc
ivka70
11.01.17,10:54
Ak v ten den mali pracovat - teda mali naplanovanu zmenu, ktora sa kvoli celozavodnej dovolenke nekonala - mali dostat nahradu mzdy za sviatok za celych 11,5 hodiny. Ak v ten den pracovat nemali, nie je dovod, aby sa im sviatok (uz duplom nie 7,5 hodiny) do pracovneho casu zapocitaval.
zuz12
11.01.17,15:30
Dakujem pekne za odpoved. ešte sa chcem opýtať či je jedno či sa jedná o zamestnancov, ktorí majú hodinovú mzdu, alebo majú mesacnu mzdu. Lebo jedna uctovnicka mi tvrdi, ze taketo vyplacanie sa tyka len zamestnancov, ktori maju hodinovu mzdu. Ked maju mesacnu ze sa ich to netyka. Uz sa v tom zacinam stracat. Dakujem velmi pekne za pomoc
ivka70
11.01.17,16:32
Je to jedno, ale otazke nerozumiem, ake vyplacanie?
zuz12
11.01.17,17:06
Zle som sa len vyjadrila, myslela som tym započítanie do pracovného casu. Teda je jedno ci zamestnanec ma hodinovu alebo mesacnu mzdu, ak mal mat vtedy zmenu a koli dovolenke ju neodpracoval ma mat tento cas zapocitany do pracovného casu, ano? este raz dakujem!
ivka70
11.01.17,19:01
Nie, mal ju mat zaplatenu nahradou mzdy za sviatok (to nie je to iste ako zapocitat do prac.casu)
zuz12
12.01.17,07:31
dakujem velmi pekne,
v § 122 mzda a náhrada mzdy za sviatok bod 3 sa píše:
U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný den, pvoažuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí.
Nehovorí táto veta o tom že teda nemajú mať náhradu mzdy?
Ospravedlnujem sa za tolko otázok, ale potrebujem v tom mat uplne jasno.
este raz velka vdaka