bui
06.07.06,12:52
Mam takyto problem a neviem si rady.Sme firma bez zamestnancov a len prilezitostne zamestname nejakeho dohodara. V tomto mesiaci sme zamestnali na dohodu cloveka v termine od 5.6. do 10.6.pricom sme na dohode uviedli, ze vyplata bude vyplatena do 7 den po skonceni dohody. V 7. den sme vyplatu uhradili spolu s danou a urazovym oistenim a v tento den sme odovzdali aj vykaz do poistovne. To sme este nevedeli, ze budeme potrebovat urobit este jednu dohodu od 25.6 do30.6....splatnost vyplaty do 7. dni po ukonceni dohody. Teraz neviem co. Je to dohoda v tom istom mesiaci...teda jun...vykaz je mesacny...mam urobit nejaky opravny vykaz kde mam uviest aj druheho dohodara?Co robit ak boli vyplaty za dohody v jednom mesiaci vyplatene v dvoch roznych terminoch. Teraz uz viem, ze si ujednotime vo firme datum vyplaty povedzme na 7. den nasled.mesiaca....No co robit s tymi dohodami predtym?Vykaz sa ma poslat v termine uhrady uraz. poistenia...no ak tie terminy boli dva?
Jara
06.07.06,10:57
Myslím, že urobiť opravný výkaz a pojať tam oboch dohodárov
Zoltán Kovács
06.07.06,11:12
Myslím, že urobiť opravný výkaz a pojať tam oboch dohodárov

Jednoznačne opravný mesačný výkaz podať. Respektíve v sprievodnom liste aj odôvodniť podanie opravného výkazu.
ata111
06.07.06,18:14
súhlas ... a poučiť sa na vlastnej chybe, výkazy a odvody robíme až po ukončení mesiaca /v stanovených termínoch/...:confused:
bui
01.10.06,19:03
a ako je to s vykazom do soc, poistovne ak dohoda bola na obdobie presahujuce 1 mesiac..napr. od 25.8. do 5.9.? Ako potom urobit mesacny vykaz?..za aky mesiac?

a tiez mi nie je jasne pri dohodach ako mam dopredu vediet kolko hodin bude dohodar danu pracu vykonavat. aj ked je to troskumimotemy Ved dohoda je viazana na vykonanie urcitej prace .napr. postavenie snehuliaka:D ...ako mam vediet kolko hodin to bude trvat?
Paula
01.10.06,19:11
a ako je to s vykazom do soc, poistovne ak dohoda bola na obdobie presahujuce 1 mesiac..napr. od 25.8. do 5.9.? Ako potom urobit mesacny vykaz?..za aky mesiac?

a tiez mi nie je jasne pri dohodach ako mam dopredu vediet kolko hodin bude dohodar danu pracu vykonavat. aj ked je to troskumimotemy Ved dohoda je viazana na vykonanie urcitej prace .napr. postavenie snehuliaka:D ...ako mam vediet kolko hodin to bude trvat?

Ak bude odmena zúčtovaná (príp. aj vyplatená)k 5.9 (práca odovzdaná, vykonaná), uvedieš ho v mesačnom výkaze za september. Na postavenie snehuliaka uzavri dohodu s uvedením odmeny napr. 100,- Sk/za hodinu (ak bude veľmi mrznúť, pridaj ;) ).
Lucy
01.10.06,19:16
Ak bude odmena zúčtovaná (príp. aj vyplatená)vk 5.9 (práca odovzdaná, vykonaná), uvedieš ho v mesačnom výkaze za september. Na postavenie snehuliaka uzavri dohodu s uvedením odmeny napr. 100,- Sk/za hodinu (ak bude veľmi mrznúť, pridaj ;) ).

Pauli, ale v tomto období asi to budú len prípravné práce :D:D:D

Myslím, že to všetko závisí od toho ako dohodu špecifikuješ, teda aké platobné podmienky dohodneš. (odmena za hodinu, po ukončení úlohy ...) samozrejme dohoda o VP má byť vymedzená výsledkom..viď Zp ;)
bui
01.10.06,20:27
s tym ze som uviedla splatnost odmeny po vykonani prace som mala potom problem...lebo v tom termine je potom aj povinnost odviest poistne a aj vykaz do SP....a ked som po tom mala v tom istom mesiaci este jednu dohodu..musela som robit opravny vykaz....kde uz boli obidve dohody...
Teraz som si dla splatnost odmeny 7 den nasled.mesiaca...
Takze ak bola dohoda napr. od 25.8. do 5.9. a splatnost odmeny je 7.10.co ma byt uvedene vo vykaze do SP? aky mesiac? september?

ten snehuliak..to ma teraz v noci nic lepsie nenapadlo....ale vazne by ma zujimalo ako je to s tymi hodinami...ako mam vediet kolko mu to bude trvat? kolko hodin...
Napr. teraz sme polslai dohodara do USA a nemali sme ani tusenia kolko hodin tam odpracuje kym to spravi...teraz sa vratila uz vieme presny pocet hodin....lenze dohoda musi byt podpisana vopred
Paula
01.10.06,20:41
s tym ze som uviedla splatnost odmeny po vykonani prace som mala potom problem...lebo v tom termine je potom aj povinnost odviest poistne a aj vykaz do SP....a ked som po tom mala v tom istom mesiaci este jednu dohodu..musela som robit opravny vykaz....kde uz boli obidve dohody...
Teraz som si dla splatnost odmeny 7 den nasled.mesiaca...
Takze ak bola dohoda napr. od 25.8. do 5.9. a splatnost odmeny je 7.10.co ma byt uvedene vo vykaze do SP? aky mesiac? september?Za september, teda v mes. výkaze za mesiac, kedy bola odmena zúčtovaná.

ten snehuliak..to ma teraz v noci nic lepsie nenapadlo....ale vazne by ma zujimalo ako je to s tymi hodinami...ako mam vediet kolko mu to bude trvat? kolko hodin..Odmena za vykonanú prácu bude 100,- Sk/hodinu brutto podľa počtu odpracovaných hodín.
Napr. teraz sme polslai dohodara do USA a nemali sme ani tusenia kolko hodin tam odpracuje kym to spravi...teraz sa vratila uz vieme presny pocet hodin....lenze dohoda musi byt podpisana vopred

odpoveď v modrom
evina
01.10.06,20:46
[quote=bui]s tym ze som uviedla splatnost odmeny po vykonani prace som mala potom problem...lebo v tom termine je potom aj povinnost odviest poistne a aj vykaz do SP....a ked som po tom mala v tom istom mesiaci este jednu dohodu..musela som robit opravny vykaz....kde uz boli obidve dohody...
Teraz som si dla splatnost odmeny 7 den nasled.mesiaca...
Takze ak bola dohoda napr. od 25.8. do 5.9. a splatnost odmeny je 7.10.co ma byt uvedene vo vykaze do SP? aky mesiac? september?

Mňa "donútili v SP na ten jeden mesiac, kedy prihlásený bol /august/ poslať nulový výkaz a v septembrovom bola uvedená podľa odmeny..., Na moju otázku z čoho to vyplýva sa pani dosť zakoktala a povedala, že majú také interné predpisy....resp. vyplynulo mi z toho, že majú zas tak dokonalý soft, že ak ho prihlásiš v auguste a neuvedieš ho vo výkaze tak im to tam asi vyskakuje. Neviem, či aj teraz po auguste, lebo to vraj dávali do poriadku mesiace predchádzajúce :eek:
Paula
01.10.06,20:54
Mala som taký prípad, dohoda od 1.5. do 30.6. Dotyčný bol iba vo výkaze za august (tak vyšlo zo softu), zatiaľ poisťovňa nenamietala. Možno časom bude:)
Lucy
01.10.06,20:57
Aj ja robím tak ako Paula, zatiaľ sa neozvali zo SP... a dúfam, že im to nebude vadiť...
evina
01.10.06,21:02
Aj ja robím tak ako Paula, zatiaľ sa neozvali zo SP... a dúfam, že im to nebude vadiť...

Je to tak aj logické a normálne. Zrejme prílišná iniciatíva danej pobočky ....:mee:
Lucy
01.10.06,21:10
Je to tak aj logické a normálne. Zrejme prílišná iniciatíva danej pobočky ....:mee:

Asi ako hovoríš, ked majú nahláseného človeka cez RLFO a chýba im vo výkaze, tak im to robí problém...
Paula
01.10.06,21:18
Poistné sa odvádza na základe príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac,potom asi nie je ani logické vo výkaze uvádzať dohodára, ktorý v príslušnom mesiaci žiaden príjem zúčtovaný nemal. Už asi veľmi filozofujem :cool:
Melnick
01.10.06,21:28
Poistné sa odvádza na základe príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac,potom asi nie je ani logické vo výkaze uvádzať dohodára, ktorý v príslušnom mesiaci žiaden príjem zúčtovaný nemal. Už asi veľmi filozofujem :cool:
Aj u nás je potrebný nulový výkaz za mesiac,kedy nemal príjem.:) Pauli ,nefilozofuješ,ale keď nie je odhlásený za príslušný mesiac a nemá v tom mesiaci príjem,vo výkaze ho uviesť musíš a tým pádom podávaš nulový výkaz.
evina
01.10.06,21:46
Poistné sa odvádza na základe príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac,potom asi nie je ani logické vo výkaze uvádzať dohodára, ktorý v príslušnom mesiaci žiaden príjem zúčtovaný nemal. Už asi veľmi filozofujem :cool:

Filozofujú Pauli iní. Ja som musela dotyčnému vlastne urobiť nulovú výplatu v tom mesiaci, aby som ho v rámci všetkých pracovníkov dostala do výkazu:)
Paula
01.10.06,22:02
Urobila som pokus, softík mi nevzal do výkazu človeka s nulovou výplatou
liba2
02.10.06,03:12
Urobila som pokus, softík mi nevzal do výkazu človeka s nulovou výplatouPoužívaš Olymp, ja tiež. Ja neviem vôbec v Olympe spracovať takého dohodára s nulovou mzdou. V piatok som sa na to pýtala v Krose a odpoveď bola: načo? keď nemá príjem ho nerobíte.
evina
02.10.06,05:11
Urobila som pokus, softík mi nevzal do výkazu človeka s nulovou výplatou
Mne zoberie. Je to skutočne smiešne, ale v SP- Bratislava trvali na takomto zasielaní nulových výkazov /Nebola to pani pri okienku, ale na poschodí :D/. Zrejme si to treba overiť v každej pobočke. Citáciou zákona som tentokrát neuspela, lebo výkazy si upravuje, resp. určuje SP podľ a zákona sama....
bui
02.10.06,06:52
asi by som mala otvorit novu temu...dohoda a pocet hodin...no ked som to tu uz pisala predtym, tak sa k tomu este vratim...
Nemusim na dohode uviest pocet hodin? Staci ked uvediem ze odmena bu de napr. 100 sk podla poctu odpracovanych hodin? A kde potom vediem evidenciu hodin na 1 pracovnika, kedze to moze byt ma 300 hod.

A este k tomu Olympu..neviem preco ale ked tam uvediem na dohode, ze praca bude trvat 40 hodin..napr. tak mi to na vyplatnej paske aj tak napise pocet dni v mesiaci napr. 21 a prenasobi 8 h...tak ako to mam zadane v programe..kde sa zadava dlzka prac. tyzdna