aktivka123
11.01.17,10:19
Dobrý deň, potrebovala som poradiť s takou situáciou... Ja som také čosi ešte nikdy neriešila. Našťastie. Firma s.r.o. rozváža tovar pre inú firmu. Mali zamestnaného šoféra ktorý rozviezol tovar a hneď bral od zákazníkov aj peniaze, ktoré mal odovzdať firme od ktorej sa rozvážal tovar.
Samozrejme časť peňazí si ulial. Moja konateľka to vyrovnalá, lebo... musela samozrejme. Ako toto mám zaúčtovať a či ide o náklad firmy, daňový náklad. ďakujem pekne.
Braňo
11.01.17,09:32
zaúčtuješ to ako manko na pokladni a samozrejme pohľadávku voči zamestnancovi
aktivka123
11.01.17,09:34
Nevadi že pohľadávka nebude nikdy splatená? Nakoľko zamestnanec dostal okamzitu výpoved, a konatelka bola na policii a dozvedela sa ze ma tolko exekucii ze toto je nevymozitelne..

Dakujem za pomoc
ivka70
11.01.17,12:28
Nevadi, odpisete je potom ako nevymozitelnu. Ale mali by ste mat snahu ju vymoct.
aktivka123
11.01.17,12:35
Na policii konatelke povedali ze ak sa vobec dostane k tym peniazom tak moozno o 20 rokov. Lebo ze ten clovek ma niekolko desattisicove exekucie tak so 680 eurami sa nikto bavit nebude. Sú prioritnejsie exekucie ktoré mu stahuju, resp. maju snahu stiahnut.
Konatelka mu napisala vyzvu aby to vratil ale samozrejme zasielky neprebera. Ani vypoved si neprebral.
Na adrese sa nezdrziava. :( Toto je nikdy nepochopim, taketo situacie ale zial deju sa :( Aj Vám veľmi pekne dakujem za komentar.