Beemoo
11.01.17,11:16
Chcem reklamovat vodomer v byte (novostavba) byt je este v zaruke kto hradi preskusanie a vymenu vodomeru v tomto pripade ? neubehlo este ani 12 mesiacov od podpisania kupnej zmluvy. Dakujem
misoft
17.01.17,19:35
? A čo ďalej? Telepatické schopnosti nemáme, krištáľové gule sme nedostali, karty vykladať nevieme.
Študuj najskôr:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
afrikánka
17.01.17,20:37
prečítaj sa odzadu.....
besttracker
17.01.17,20:56
ja som sa stale nenaucil čitat myslienky.... :-)
afrikánka
17.01.17,21:03
Beemoo, tajmac, camjat, Impuls dobrú noc vám všetkým
ja našťastie viem vykladať karty
sito
18.01.17,08:59
Chcem?! A dôvod? Neuviedol si. Je certifikovaný, overený? Je nefunkčný, či ty šafáriš s vodou? Akou formou správy je spravovaný dom v ktorom vlastníš byt a podiel na spoločných zariadeniach domu v dome? Spadá správa pod zákon 182/1993? Ak, pohľadaj tuto.

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
misoft
18.01.17,09:08
Nuž máš aspoň výhodu :D
Beemoo
18.01.17,09:38
Byt som kupil ale neuzival takze som tam nebyval zdrziavam sa dlhodobo v zahranici a teraz na konci roka pri odpise vody sa zistilo ze je minutej 159m3 vody. Reklamoval som to stavebnej firme a priklepli ze teda sa vodomer moze vymenit ale na moje naklady v pripade zamietnutia reklamacie s cim nesuhlasim lebo by mi este v tom pripade narastla skoda kedze vodu niekto zaplatit musi. Byt spravuju sluzby pre byvanie.
sito
18.01.17,19:15
A čo preberací protokol, stavy, počiatočné ste opísali? Vodu, teplú vodu a teplo na vykurovanie. A 159 m3, to ako studenej? Však to denne by pretieklo 435 l, štyridsať kýbľov, dva sudy v uzamknutom byte.

Nie byt, dom kto spravuje? Ten má zmluvu len na základe ktorej sa stará, spravuje spoločné zariadenia domu v dome.

"Spoločnými zariadeniami domu sa na účely tohto zákona rozumejú zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu."

Teda tie vodomery sú v dome a používajú sa na spoločný účel, rozpočítanie spoločných nákladov domu na jednotlivé byty v dome, že?

"Prevádzkou sa na účely tohto zákona rozumejú činnosti a prostriedky potrebné na pravidelné udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku v stave spôsobilom na ich riadne užívanie; za prevádzku sa považujú aj povinné revízie technických zariadení podľa osobitného predpisu.5a)"

Náklady na prevádzku domu sa hradia z FPÚaO.

"Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome."

Aké, ktoré spoločné zariadenie domu je schopné vyjadriť mieru, akou ich dokážu vlastníci jednotlivých bytov využívať? Len meracie zariadenia, určené meradlá.

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní umožniť odstránenie nedostatkov zistených kontrolou stavu bezpečnosti technického zariadenia.5a) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome neumožnia odstránenie zistených nedostatkov na technických zariadeniach, zodpovedajú za vzniknuté škody."

Čo z toho vyplýva?