Farks
11.01.17,18:20
Dobrý deň.
Potrebujem radu. Známej dnes zablokoval exekútor účet, následne zistila, že má exekúciu. Volala exekútorovi a ten je povedal, že musí zaplatiť do 10 dní polovicu dlhu inak jej zoberie auto. Auto má oveľa menšiu hodnotu ako výška exekúcie.
Čo môže robiť v tomto prípade? Exekútor sa telefonicky nechcel dohodnúť na splátkach, trval na úhrade polovici sumu. Má na to vôbec právo?
Ďakujem veľmi pekne
Farks
11.01.17,17:35
OK ďakujem, tu je len ten problém, že dochádza do práce na tom aute a chcela sa s ním dohodnúť, že mu to začne hneď splácať, len bez auto príde aj o robotu:-( ....na druhej strane chápem, že ho to nemusí zaujímať. Ešte ma zaujíma jedna vec ak jej zoberú auto, peniaze na účte tak čo ďalej??? Nemá iný majetok a keď príde aj o prácu ....
buchač
11.01.17,17:53
Exekútor sa TELEFONICKY nechcel dohodnúť na splátkach, trval na úhrade polovici sumu.
===================

Aj ja by som poslal dotyčnú niekde ta het.
Telefonicky si môže akurát tak dohodnúť OSOBNÉ STRETNUTIE !!!
Tweety
11.01.17,18:03
S exekútorom je potrebné komunikovať listom, mailom, nie telefonicky. Treba sa dohodnúť na úhrade záväzkov, resp. splátkovom kalendári.
Farks
11.01.17,18:09
veď mu písala mail, zatiaľ žiadna odpoveď... nemá ani žiadny papier od toho exekútora. Je mi ľúto tejto situácie lebo známa podpísala pred rokmi bratovi nejaký papier (neviem presne o čo ide ... mimochodom už sedí ...) a ona má teraz takéto starosti... žiadny majetok, len to auto a svoju prácu.... Myslela som, že existuje nejaká cesta ako by jej ten splátkový umožnil .... bola sa pýtať aj v banke na pôžičku, ale s exekúciou na účte nič nevybavila.

ale každopádne ďakujem za Váš čas!!!