tigi1711
12.01.17,02:24
Dobrý deň, neviem ako požiadať sudkyňu, aby vzala do úvahy reálnu cenu pozemku.... budem rada ak mi poradí niekto znalý.
V roku 1990 , pred 26 rokmi sme kúpili s manželom záhradu, čiste len na oddych, na dosť strmom kopci, kde sa musí vyšľapať po vlastných nohách.
Na záhrade je iba jedna stará unimobunka, voda sa musí na zimu odstaviť...nič pre bývanie.
Ked sme sa rozviedli, súdny znalec ohodnotil túto starú rárohu ktorá má už hrdzavý, rozstrihaný plot, nefunkčnú bránku...na základe technického tabulkového programu ohodnotil na sumu 19.900,- Eur za 789 m2. To je 25,22 eur za 1m2.
Ani jeden z nás túto záhradu po rozvode nechcel a sám súdny znalec sa vyjadril, že je nepredajná.
Sudkyňa sa rozhodla že túto záhradu prisúdi mne. Pozerala som sa na internete, za akú cenu sa predávajú v okolí rovnaké záhrady a pozemky. Realitné kancelárie ponúkajú na trhu predaj dnes :1m2 za 10,- Eur, dalej 1m/11,50 eur a 12,05 eur/1m2.
Ja budem musieť vyplatiť 10.000,- eur - za 394,5 m2 svojmu ex. Ale pozemok má hodnotu reálnu za akú sa predáva na trhu rovnaký pozemok cca 4.300,- eur. Ako sa mám odvolať proti tomu, aby mi sudkyňa prikázala zaplatiť neprimeranú cenu ktorú určili tabuľky v roku 2009? Záhradu chcem predať, ale miesto a breh je nepredajný.