Labut
06.07.06,14:18
Dna 3.11.2005 som si dala zhotovit borovicovy nabytok na zakazku so zalohou 50.000,- a datumom dodania 3.12.2005.80.000,- bola celkova suma.Bol to clovek,ktoreho som
z videnia poznala a este mi ho doporucila aj znama, takze som si myslela, ze je vsetko v poriadku.Dodnes nemam ani nabytok ani peniaze.
Stale ma zavadzal a klamal a ked som si konecne uz aspon na jar chcela
vyzdvihnut nabytok, nabytku nikde.Tvrdil, ze mu ho ukradli, ale nech sa nebojim uz robi novy. Ked som mu pohrozila ,ze ho dam na sud a policiu,zohnal aspon odpadove drevo a vyrobil z toho otrasne postele,o ktorych sa manzel vyjadril, ze by si take nedal ani do mastale.Dotycny sa urazil a viac so mnou nekomunikuje.Najviac ma stve to, ze ma vyse pol roka vedome klamal a zavadzal, mohla som si za ten cas zohnat nabytok uz inde a este si k tomu uzival mojich 50.000,-, ktore ja musim splacat.
Ako dostat od neho peniaze naspat a mam mu vratit postele ked nemam ine? Nabytok som chcela do noveho penzionu.Leto je tu.
blcha
06.07.06,12:23
Som sama, čo nechápe?

Alebo je to nejaký tajný/verejný odkaz?
Zita5
06.07.06,12:23
Dna 3.11.2005

Teraz neviem či sa mám rozosmiať:p ........alebo skutočne nevieš písať príspevok :mad: ....hoci na to možno nevypadáš ....:D

Tu je PODVOD číslo 1
http://www.porada.sk/showthread.php?t=29220
Milan Benka
06.07.06,12:25
Dna 3.11.2005 som si dala zhotovit borovicovy nabytok na zakazku so zalohou 50.000,- a datumom dodania 80.000,-Bol to clovek,ktoreho som
z videnia poznala a este mi ho doporucila aj znama, takze som si myslela, ze je vsetko v poriadku.Dodnes nemam ani nabytok ani peniaze.

To je čo za dátum ???
Melnick
06.07.06,12:26
Teraz neviem či sa mám rozosmiať:p ........alebo skutočne nevieš písať príspevok :mad: ....hoci na to možno nevypadáš ....:D

Tu je PODVOD číslo 1
http://www.porada.sk/showthread.php?t=29220
Prepáčte mi je to hrozné ,ale manžel ma práve vyťahuje spod stola,ušúľala som sa smiechom:D .
Labut ,tisíckrát Ťa prosím o odpustenie.:) :) :) :) :) :)
Vieš ten dátum dodania mi nesedí. Alebo sa na nás zabávaš,alebo si z toho čo sa Ti prihodilo totálna labuť.
Do ss Ti napíšem,ako podobný prípad ,ale s oveľa vyššou sumou riešila známa.
Zita5
06.07.06,12:31
Dna 3.11.2005 som si dala zhotovit borovicovy nabytok na zakazku so zalohou 50.000,- a datumom dodania 80.000,-Bol to clovek,ktoreho som
z videnia poznala a este mi ho doporucila aj znama, takze som si myslela, ze je vsetko v poriadku.Dodnes nemam ani nabytok ani peniaze.


No konečne ja Ti gratulujem , že sa to podarilo .:)

Podľa môjho názoru sa záloha nedáva len tak , ale určite je potrebné ,aby si mala aj riadny doklad o zaplatení . Nakoľko do dnešného dňa nie sú ani peniaze , ani nábytok ...už predtým bolo potrebné a v súčasnej dobe aj je potrebné napísať firme list , v ktorom uvedieš problém ktorý nastal . Treba ho zaslať doporučene a stanoviť počet dní , dokedy tzv.dodávateľská firma má vrátiť vyplatenú zálohu a celý prípad doriešiť .

Ak neobdržíš uspokujujúcu odpoveď , treba zájsť za právnikom a on už potom bude v Tvojom mene konať .

Okrem vyššie uvedeného , by som napísala jeden list a zaslala ho na Živnostenský úrad ..........popísala by som prístup podnikateľa k prevzatiu objednávky , zálohy na objednávku a jej dopad .
Zita5
06.07.06,13:46
Prepáčte mi je to hrozné ,ale manžel ma práve vyťahuje spod stola,ušúľala som sa smiechom:D .
Labut ,tisíckrát Ťa prosím o odpustenie.:) :) :) :) :) :)
Vieš ten dátum dodania mi nesedí. Alebo sa na nás zabávaš,alebo si z toho čo sa Ti prihodilo totálna labuť.
Do ss Ti napíšem,ako podobný prípad ,ale s oveľa vyššou sumou riešila známa.

Majka a prečo toľko smiechu ?;) Však ja by som už plakala .:)
Zita5
06.07.06,13:49
Dna 3.11.2005 som si dala zhotovit borovicovy nabytok na zakazku so zalohou 50.000,- a datumom dodania 3.12.2005.80.000,- bola celkova suma.Bol to clovek,ktoreho som
z videnia poznala a este mi ho doporucila aj znama, takze som si myslela, ze je vsetko v poriadku.Dodnes nemam ani nabytok ani peniaze.
Stale ma zavadzal a klamal a ked som si konecne uz aspon na jar chcela
vyzdvihnut nabytok, nabytku nikde.Tvrdil, ze mu ho ukradli, ale nech sa nebojim uz robi novy. Ked som mu pohrozila ,ze ho dam na sud a policiu,zohnal aspon odpadove drevo a vyrobil z toho otrasne postele,o ktorych sa manzel vyjadril, ze by si take nedal ani do mastale.Dotycny sa urazil a viac so mnou nekomunikuje.Najviac ma stve to, ze ma vyse pol roka vedome klamal a zavadzal, mohla som si za ten cas zohnat nabytok uz inde a este si k tomu uzival mojich 50.000,-, ktore ja musim splacat.
Ako dostat od neho peniaze naspat a mam mu vratit postele ked nemam ine? Nabytok som chcela do noveho penzionu.Leto je tu.

No ale medzi časom si už zasa niečo dopísala , tým že si prevzala postele.....to nebol dobrý nápad .
duficek
06.07.06,14:52
mimotemy
viete co to da roboty kym taka labut natuka prispevok zobakom? treba ju pochvalit, uz tu ma 2 prispevky :)
to bude nejaka podVodna labut
Labut
06.07.06,18:07
Postele praveze neprevzal nikto, dotycny ich zlozil na stavbe a zmizol. Ked som mu volala nech si pride po ne ani sa neozval. Aj z uctovneho hladiska
vlastne nevystavil fakturu.
Zita5
06.07.06,18:08
Postele praveze neprevzal nikto, dotycny ich zlozil na stavbe a zmizol. Ked som mu volala nech si pride po ne ani sa neozval. Aj z uctovneho hladiska
vlastne nevystavil fakturu.


Postupuj tak ako som písala vyššie v príspevku ...iné si nezaslúži ..nie je to korektné jednanie firmy .


To že neprevzal postele nikto ,to je jedine jeho chyba .;)
Labut
07.07.06,18:20
Dakujem vsetkym, hlavne ZITKE, ze v tejto horucke dokazete sediet pri
pocitacoch a este aj radit. Diky moc, potom sa ozvem ako to dopadlo.
dana9
07.07.06,21:37
Postele praveze neprevzal nikto, dotycny ich zlozil na stavbe a zmizol. Ked som mu volala nech si pride po ne ani sa neozval. Aj z uctovneho hladiska
vlastne nevystavil fakturu.

Ak nemá doklad o prevzatí tovaru z vašej strany, tak nemôže preukázať, že svoj závazok plnil riadne a včas.

dana
Danila
08.07.06,08:17
Milá Labuť, Ty si tak trošku srandistka. Ale nevadí, aspoň som mohla dnes spojazdniť svoj mozog. Prečítala som si príspevok niekoľkokrát a vychádza mi z toho, že účtovné doklady neexistujú ani na Tvojej, ani na opačnej strane. Že ste si len tak plácli, dádum dodania tovaru bol taký malý predvianočný ošiaľ, že dodávateľ zrejme nebude podnikateľ a nejakému ujovi opäť niečo vyšlo. V takomto prípade s tým veľa nenarobíš. Ak sa ale mýlim, a urobíš, čo Ti radí Zitka, tak urobíš. dobre. Držím Ti palce a v účtovníctve pridaj v zdokonaľovaní. Ak je pravda, čo máš v profile.
Labut
08.07.06,21:51
Zmluvu aj prijmovy doklad mam samozrejme, len ma stve, ze ten chalan
ucil lyzovat este mojich synov, ked boli mali, robil v tej istej firme ako aj ja,vlastne zneuzil moju doveru, a ako keby sa nic nestalo.A to nas stihli
uz 3 x vykradnut, ale policajti su asi vsade rovnaki, ako som dnes na porade citala.
Ninna
03.08.06,12:18
Nedá mi nereagovať aj keď opozdene: pokiaľ je to podnikateľ so živnosťou tam je ľahká pomoc- treba sa obrátiť na obchodnú inšpekciu a tá ho dá do parády. Pokiaľ nie treba to dať policajtom s tým že je to tresný čin
genred
02.09.09,14:58
V kazdom pripade navrhujem cim skorej zobrat vsetky podklady a podat trestne oznamenie na vinnika. Je vsak nutne preukazat ( a to bude robit hlavne vysetrovatel) o umysle konania. kedze je predpoklad, ze vinnik trestnu cinnost opakuje, tak je dost mozne, ze bude stihany vazobne, a preto je nutne podat trestne cim skor. Pozdravujem...
arizona
02.09.09,15:04
V kazdom pripade navrhujem cim skorej zobrat vsetky podklady a podat trestne oznamenie na vinnika. Je vsak nutne preukazat ( a to bude robit hlavne vysetrovatel) o umysle konania. kedze je predpoklad, ze vinnik trestnu cinnost opakuje, tak je dost mozne, ze bude stihany vazobne, a preto je nutne podat trestne cim skor. Pozdravujem...
Reagoval si na príspevok starý tri roky :eek::eek::eek::---
Kazu
02.09.09,15:05
Vinník má svoj trest možno už aj odsedený :D Pozri dátum :---