adkakosicka
12.01.17,12:53
Aku stavbu mozem dat postavit na zahrade?
Viac info v popise. Dakujem.

Dobry den,zvazujeme kupit zahradu a na nej postavit "nieco" kde mozeme konfortne travit letnu sezonu s detmi (elektrika,voda,kuchyna,spalna,...). Viete ma prosim usmernit? Typ stavby,parametre,zakony,povolenia,na co dat pozor,... Dakujem pekne.
buchač
12.01.17,11:58
Keď usmerniť, tak usmerniť.

http://www.strejda-google.cz/

P.S.:
Predsa nik nebude za Teba vyhľadávať a položí všetko na striebornej tácke.

P.S.:
Je to dosť široká problematika, kde je plno zádrhelov.

P.S.:
Na začiatok sa postavte (celá rodina) na potencionálnu záhradu a snívajte.

P.S.:
Sorry za iróniu, no aká otázka, taká odpoveď.
adkakosicka
12.01.17,12:11
Mila alaya1, cakala som odbornejsiu odpoved a skusenosti. K otazke je upresnenie ktore si asi necitala. Keby som chcela kupit dreveny domcek za 1500e tak nepisem na poradu.
alaya1
12.01.17,12:13
"adkakosicka (Dnes 14:11) Mila alaya1, cakala som odbornejsiu odpoved a skusenosti. K otazke je upresnenie ktore si asi necitala. Keby som chcela kupit dreveny domcek za 1500e tak napisem na poradu."

Tak si mila "adkakosicka" alias......zaplat odborneho poradcu :)
adkakosicka
12.01.17,12:20
Ospravedlnujem sa,pisem sem prvy krat a az teraz som si vsimla,ze ta mila ironicka odpoved nebola od vas ale tu pisal pan buchac.
Soňa K
12.01.17,13:06
snehuliaka ...
Chobot
12.01.17,13:43
Na tvoju otázku ti na porade nik nevie relevantne odpovedať. Usmerniť ťa môže jedine príslušný stavebný úrad. Choď sa tam spýtať, či je vôbec nejaká výstavba možná v danej lokalite. Ak áno, tiež ti povedia, či je to obmedzené len na záhradnú chatu (t.j. zastavaná plocha do 25 m2), alebo je tam povolená aj väčšia výstavba.

My nevieme, kde sa tvoja záhrada nachádza a aké sú tam obmedzenia vyplývajúce z Územného plánu.

Tvoja otázka je položená tak strašne široko, že vlastne ani nevieme, čo presne od nás očakávaš.
adkakosicka
12.01.17,13:59
Super,dakujem pekne. Praveze som vobec netusila akym smerom sa posunut. Prezistim a podla potreby sa budem pytat dalej.
bjuty smis
12.01.17,16:01
marleau
12.01.17,18:11
Okrem Eiffelovky všetko. Neodporúčam synagógu, minaret, či mešitu.
kukučka
12.01.17,18:25
Len postav, dostaneš metál.
robovi
17.01.17,23:45
V praxi, ked sa obzries na mieste, kde chces zahradu kupit, tak podla miestnych pomerov zistis aky asi zamer je v uzemnom plane. Lepsie je vsak pozriet si uzemny plan. Ak tam bude mozne stavat, tak je potrebne na katastri zistit o aky druh pozemku sa jedna. V pripade, ze to bude zahrada alebo vinica, ci nedajboze orna poda je potrebne na cast pozemku, kde sa bude stavat urobit geometricky plan a poziadat o vynatie z podneho fondu.
Chobot
18.01.17,07:51
Náhodou, toto je dôležitá súčasť záhrady. Pamätám si takúto kadibudku na dedkovej záhrade, kam som s ním chodieval cez prázdniny ako malý šoron. Tam som sa naučil chytať muchy.
Soňa K
18.01.17,10:53
čo je na malom, studenom snehuliakovi spam ?
adkakosicka
18.01.17,12:23
Ďakujem pekne za rady. Už máme vybrané, riešime územný plán atď... ďakujem za typ s geometrickým plánom. Pekný deň.