AdaG
06.07.06,17:08
Česká firma vyfakturovala mne(slovenskej) ochranné pomôcky pre mojich pracovníkov, ktorí pracovali vo Francúzsku. (Túto prácu ja fakturujem Čechom a oni Francúzom-trojstranný obchod).
Podľa akého § mám účtovať vyfakturované pomôcky? Fa som od Čechov dostala bez ich DPH, pomôcky spotrebovali moji pracovníci vo Francúzsku. Ďakujem za každú odpoveď :rolleyes:
Milan Benka
07.07.06,04:28
Prečo chcete OOPP, kt. spotrebovali Vaši pracovníci fakturovať ďalej ?
Zabezpečiť OOPP pre Vášich pracovníkov je Vašou povinnosťou.
DanielaT
07.07.06,05:21
som z toho trochu zmetena
pracu fakturujete Cechom a oni Francuzom ale pomocky pises, ze Cesi Vam. Preco?
Este jedna mala pripomienka. Pokial boli prace vykonavane na hnutelnom majetku vo Francuzsku a ten tam aj zostal a vy to idete fakturovat niekomu mimo Francuzska, ste povinni sa zaregistrovat na DPH vo Francuzsku a fakturovat s Francuzskou DPH. Inak mate pruser ak Vam na to pridu. Slovenske zakony ste neporusili, takze zo strany slovenskych DU Vam nic nehrozi, ide vsak o tie vo FR. Tam ste porusili zakon a ak Vas niekto natre mate problem.
JanaSys
07.07.06,05:39
Ako môžeš prácu fakturovať ako trojstranný obchod? Ten sa týka tovaru, nie?
AdaG
07.07.06,06:20
Aby som to upresnila-dodávame výrobky, ktoré z dielov poskladáme na Slovensku a následne idú robotníci na ich konečnú montáž do Francúzska. Česká firma má zmluvu s Francúzmi a na subdodávku im tie práce robia Slováci. Česi ako hlavní dodávatelia poskytujú materiál a ochranné pomôcky. Pre benku: pomôcky fakturujú Česi mne, nie ja ďalej, chcem len vedieť čo s došlou faktúrou a našou DPH-čkou. Čo sa týka Francúzov, asi si to overím u Čechov, ako je to s ich DPH, ale myslím si, že to majú ošetrené. Rada by som však dostala odpoveď na otázku. Ďakujem
DanielaT
07.07.06,06:47
ak mate evidenciu o tom, ze im boli poskytnute tieto OP podla mna ide o riadne dodanie tovaru z EU a tak by som to dodanila a uplatnila si aj odpocet
AdaG
07.07.06,08:33
Ďakujem za odpoveď, mám zoznam prostriedkov, ktoré im poskytli. Musím si ho prejsť (hoci ho napísali len rukou na kus papiera). Čo v prípade, že tam boli aj jednorázové, ktoré spotrebovali vo Francúzsku, aj tam mám nárok na DPH? (to čisto hypoteticky)
DanielaT
07.07.06,08:49
to je v pohode
AdaG
07.07.06,09:11
No, a ešte k tomu je tá DF s májovým dátumom, hoci mi ju konateľ dal až v júni po DPH. Podám dodatočné DP, hoci mi to + a - povinnosť neovplyvní, alebo sa zahrám na hlúpu a šupnem to do júna?
DanielaT
07.07.06,09:41
ja by som podala dodatocne DP
Milan Benka
07.07.06,09:42
Podajte DDP aby to bolo v poriadku.
DušanČ
09.07.06,12:11
No, a ešte k tomu je tá DF s májovým dátumom, hoci mi ju konateľ dal až v júni po DPH. Podám dodatočné DP, hoci mi to + a - povinnosť neovplyvní, alebo sa zahrám na hlúpu a šupnem to do júna?

Aďka,
v žiadnom prípade to "nešupni" do júna, ale podaj DDP za máj. DPH na vstupe by si tak mohla riešiť, ale výstup by ti DÚ pri kontrole kvalifikoval ako krátenie dane za máj a mala by si väčšiu sankciu. Takto sa daňová povinnosť nezmení a obídeš bez sankcie.
AdaG
10.07.06,11:41
Vďaka za vaše rady!
A keď sem "šupnem" odkaz na metodický pokyn, čo vy na to - zmení sa vaše stanovisko?:confused: (neviem to sem vložiť, tak si pozriete DPH-termín zúčt. cest. náhrad, príspevok č. 12 od mlyn66)
G331
30.10.06,09:18