Cupinka3
13.01.17,17:29
Dobry den,objednala som si bundu velkost M z mimibazaru.Prisla mi a je mi mala..pani mi vravela ze ma v podmienkach ze nevracia peniaze a neprijima tovar spät.Tak som to dala na bazar a predala.Zrazu mi volala pani ze ta bunda je mala a je to detska velkost a vyhrazala sa ze to bude riesit pravne lebo je advokatka.Co mam spravit?pisala som skutonu velkost ako je aj na bunde.A vravela som je vopred do telefonu ze mi je mala a nosim velkost M.Mam jej vratit peniaze?pretoze mna tak isto oklamali a nepomozem si.dakujem za radu.
veronikasad
13.01.17,16:59
Mala by si jej vrátiť peniaze a pokúsiť sa ju predať znovu s tým, že veľkosť M ktorá je uvedená na visačke nezodpovedá skutočnej veľkosti, bunda je menšia ...
misoft
13.01.17,17:30
Ach jaj.... Cupinka, Cupinka..... a to si ako predstavuješ?
Máš bundičku, máš... aj prašuľky máš..... a ty sa divíš, že z mimibazaru ti napísali, že chcú to, čo im patrí?
Oni ťa neoklamali - TY si ich oklamala, okradla.
Vieš ako sa tomu vraví? Neoprávnený majetkový, peňažný prospech.... a ty sa čuduješ, že to chce riešiť právnou cestou? Kde to žiješ?
mareko
13.01.17,17:44
Presne tak, ako píše Veronika. Vedela si, že nezodpovedá značenej veľkosti, tak čo ťa viedlo k tomu, že si na to neupozornila. Mala si pomerať a jasne napísať miery bundy a nemala by si teraz problém :(
Cupinka3
13.01.17,19:30
Sama som pisala tej co som si jaod nej objednavala z mimibazaru ze moja velkost je M..aby vedela lebo neviem odkial ju objednavala..mna nikto neupozornil..oponovala mi az po tom ako mi prisla ze nevymiena a mam ju posunut niekomu
Cupinka3
13.01.17,19:30
Mareko,upozornila som ju pred odoslanim ze nosim velkost M ale mne je mala..tvrdila ze ona nosiS/M ze jej ju mam poslat.. tiez mi pride nefer ze mne prniaze nechce vratit ta slecna co som ju u nej objednavala a ja by som panej mala bez problemov vratit prniaze..a skodna budem len ja..tak ako mam postupovat preto pisem..ja som sa nevyhrazala tak preco sa maju vyhrazat mne?
Cupinka3
13.01.17,19:36
Nie mylis sa..ja som si z mimibazaru objednala bundu co mi neni dobra..nechceli mi vymenit tovar tak som bundu predala na bazari a pani mi ju vracia..a ze ked jej nevratim peniaze ze to bude riesit pravnou cestou..ja nemam ani bundu ani peniaze..
Cupinka3
13.01.17,19:38
Peniaze mi pridu lebo to bolo posielane na dobierku..a bundu mi vraj posle spet... a mam jej poslat spet peniaze..takto to je..si ma nepochopil..keby je to ako pises sa neodvazim ani ozvat :-D
afrikánka
13.01.17,20:47
Peniaze musíš vrátiť a pokús sa bundu nanovo predať.
Ale pozor !!!
Niekedy býva u zahraničných výrobkov detského oblečenia označovaná veľkosť "S,M,L", čo bude zrejme aj u tejto bundy. Ide o mládežnícke číslo, kde veľkosť "M" zodpovedá výške 164-168cm, veľkosť "L" výške 168-172cm. Obvod hrudníka a pásu majú tieto veľkosti totožný, rozdiel je dĺžke rukávov a drieku.
Ak budeš bundu nanovo predávať, uveď veľkosť "dievčenská 164/M". Alebo bundu premeraj podľa rozmerov detského ošatenia z nejakého katalógu, ktorý ponúka aj detské oblečenie a urči veľkosť.
Bunda bude vhodná i pre ženy, ktoré oblečú detskú veľkosť, ale veľmi útle. Na túto skutočnosť musíš upozorniť záujemcov. Podľa môjho odhadu bude tvoja bunda zodpovedať dámskej veľkosti 32-34, alebo 34-36...premeraj a porovnaj.
Cupinka3
14.01.17,05:50
Dakujem za radu..a mam pravo si aj ja pytat spet peniaze od tej slecny co ju mne poslala?kedze som aj ja nedostala to co som chcela?
misoft
14.01.17,06:01
Je to nejaké zamotané...
Takže - objednala si si z jedného mimibazáru - tovar prišiel, peniaze si odoslala - v tom prípade je to OK. Zistila si, že ti nepasuje - "reklamovala si veľkosť" - ale bundu si predala na inom bazári - takže mimibazár nemá čo pýtať.
Z toho druhého bazáru ti prídu peniaze a bundička je na druhej strane, ale sa vracia. Až sa vráti - vrátiš peniaze. Potom môžeš už pracovať s mimibazárom - reklamovať veľkosť a čakať výmenu za správnu veľkosť, alebo čakať peniaze.
Potom (podľa mňa, po vysvetlení) sa divím, čo z mimibazáru požadujú - veď obchod bol uzavretý, bunda je de jure tvojim majetkom.
Cupinka3
14.01.17,06:09
Ale na tom mimibazari od tej slecny co som si ju ja objednavala som nepochodila lebo ma vraj v podmienkach ze nevymiena tovar a nevracia peniaze.ale jasne som jej pisala ze neviem odkial objednava ale ja nosim velkost M.ma tam dost veci,cize s tym obchoduje..mala by to vedet.
veronikasad
14.01.17,06:32
Bundu si zrejme dostala na dobierku, tak adresa tej slečny ti je známa. Ak s tovarom obchoduje, skús podnet na Obchodnú inšpekciu
Cupinka3
14.01.17,06:35
Nie veronikasad,vopred som posielala na ucet peniaze a do 25dni bola doba dorucenia..aj to meskalo cez tyzden,koly sviatkom.
misoft
14.01.17,06:41
Nabudúce budeš vedieť, že od nej si už viac neobjednávať.... a oznám to i ostatným.... a "slečna" skončí s obchodovaním.... a tá lehota 25 dní...... mám dojem, že ona je len "sprostredkovateľ" a po objednaní to objedná niekde v Číne a potom len prepošle.
Cupinka3
14.01.17,06:48
Ano vyzera to tak..lebo pani co som to predala tvrdila ze ta bunda stala 9dolarov a ona mi to predavala za 46€ aj s postovnym.To by na tak nestvalo kedze som si bola vedoma zakolko ju kupujem ale ta velkost ze nesadla..skusim este s nou nieco dohodnut..a ked nic tak to predam ako mi poradila "afrikanka".
kopretinka
14.01.17,09:26
morálne právo máš,ale pochybujem,že sa niečoho dočkáš.Dotyčná podľa mňa nemá živnosť,robí to na čierno.Ak by to bol normálny eshop,tak je nemysliteľné,aby mala v obchodných podmienkach,že nevracia peniaze,je to protizákonné.V každom prípade však porušuje zákon,ako súkromná osoba podniká načierno,ako živnostník porušuje zákon na ochranu spotrebiteľa. Ak máš jej meno a adresu,tak môžeš dať podnet na daňový úrad,ak je živnostníčka,tak aj na obchodnú inšpekciu.
kopretinka
14.01.17,09:29
Cupinka3 (Dnes 07:50)
Dakujem za radu..a mam pravo si aj ja pytat spet peniaze od tej slecny co ju mne poslala?kedze som aj ja nedostala to co som chcela?


morálne právo máš,ale pochybujem,že sa niečoho dočkáš.Dotyčná podľa mňa nemá živnosť,robí to na čierno.Ak by to bol normálny eshop,tak je nemysliteľné,aby mala v obchodných podmienkach,že nevracia peniaze,je to protizákonné.V každom prípade však porušuje zákon,ako súkromná osoba podniká načierno,ako živnostník porušuje zákon na ochranu spotrebiteľa. Ak máš jej meno a adresu,tak môžeš dať podnet na daňový úrad,ak je živnostníčka,tak aj na obchodnú inšpekciu.
dmc
14.01.17,10:16
Na bazosi moze obcan predavat svoje veci ktore uz nepotrebuje. Je viac ako obtiazne preukazat, ze to nerobi prilezitostne, nie pod vlastnym menom a na to aby dosiaahla zisk. Ak si ja kupim bundu napriklad v zahranici a nepasuje mi - niekto mi nezakaze predat ju na bazosi - je to obcianska inzercia. Sustavna cinnost by musela byt preukazana.
Tym samozrejme nevravim ze ak predajca vedel o tom ze bunda je mensia ako je zauzivane znacenie tak to mala uviest v inzerate. Je to vada a je potrebne vziat bundu spät a riadne ju v inzercii oznacit.
Z osobnej skusenosti ti poviem ze Danovaci sa na to zvysoka - vies co. A toboz ak nema zivonst.

Oprava: vlastne ani neviem cez aky portal to predavala.
Cupinka3
14.01.17,11:07
Meno nemam mozno sa mi podari z cisla uctu zistit.alebo podla t.c.
Cupinka3
14.01.17,11:52
Takze ma otvorenu zivnost a napisala som jej ze mam 14 kalendarnych dni na vratenie tovaru bez udaniu dovodu.tak som skusila jej napisat uvidime.ale dakujem vam za radu..
misoft
14.01.17,11:53
Skúsiť môžeš, ale po pravde - veľa nádeje ti nedávam.... veľmô to smrdí - celý ten "e-shop"...
Cupinka3
14.01.17,11:56
Tak ale nechcem byt aj ja podvedena..
ivka70
14.01.17,13:57
Nechces byt podvedena a namiesto toho, aby so svoj nakup riesila s predavajucou, pokusis sa podviest dalsiu osobu ... to je fakt moralne :(
Cupinka3
14.01.17,14:02
Ano mas pravdu,konala som neuvazene..tak ako mi poradila ta slwcna co som od nej bundu objednala.Uz to davam doporiadku..Dokonca som sa spojila s tou slecnou a nakoniec po spomenuti mijich prav so 14dnovou lehotou mi odpisala teda ze jej to mam poslat spät.