lukino fabry
14.01.17,12:49
Dobrý deň, mám nasledovný problém : chcem zrealizovať nové prípojky(el., voda., plyn). ide o realizáciu prípojok na výstavbu RD.Plot ktorý je postavený už min 30rokov je posunutý na obecnom pozemku min 3m.Ako mám postupovať? Mám zavolať geodétov aby vytýčili hranicu pozemku alebo to nemusím riešiť?keď prídu zapájať pripojky budú riešiť to že ten plot neni na hranici pozemku alebo to nebude nikto riešiť?
canbo
14.01.17,14:25
Váš problém sa skladá s niekoľkých malých problémov. Ak budete postupovať podla pripojovacích podmienok správcov sietí, tak v ich vyjadreniach sa váš problém rozmení na drobné.
U elektriny platí : žiadosť o pripojenie ( zmena pripojenia a pod...) rozvodný podnik vám vydá záväzné stanovisko v ktoré popisuje kde a ako bude zriadená prípojka , ako a kde bude umiestnený rozvádzač merania - odberné miesto., aké náležitosti musíte splniť.
Tak napríklad : 1. Musíte si dať vypracovať projekt prípojky a projekt odberného miesta čiže dva projekty
2. Osadenie rozvádzača merania na verejne prístupnom mieste,
zo súhlasom dotknutých osôb, cez ktorých pozemky prechádza váš kábel, výkop .... - písomný doklad ak je potrebné aj vecné bremená. = jednanie aj s obcou a ďalšími vlastníkmi a tu ťaháte za kratší koniec vy, podmienky si stanovuje vlastník a on rozhodne či plot zostane ,alebo ho presuniete ,alebo....
lukino fabry
14.01.17,15:00
nič som nepochopil z Vášho príspevku...
canbo
15.01.17,18:30
Už jednoduchšie sa to vysvetliť nedá. Pomôže vám návšteva kontaktného miesta dodávateľa vody,plynu,elektriny alebo ich internetových stránok, tam sa dozviete a vysvetlia vám postup pri realizácii prípojok.
pavol54
15.01.17,19:26
kapišto? vlastníka pozemku sa musíš spýtať či súhlasí aby bol plot tam kde je, lebo v plote bude skriňa. a potom postupuješ ako popísal Canbo