Maja144
15.01.17,10:45
Ahojte mam taky problem/otazku,... dala som vykastrovat 2 macky a 2 kocurov , myslela som si ze bduem mat pokoj od tych mraucani po nociach ale bohuzial dnes v noci sa zase zacala ruja... kastraciu nelutujem len som si myslela ze aj cudzi kocuri prestanu obliehat dom... vsimla som si, ze aj moj kastrovany kocur ovoniaval moju kastrovanu macku bola som prekvapena kedze som sa docitala ze kocuri stracaju zaujem o tieto veci a myslela som si ze ani macky nebudu uz vylucovat tieto pachy a tym padom sa k nebudu u nas motat cudzi kocuri ,.. neviete ako to je?.... dnes v noci boli vsetci moji v dome tak neviem ci to bola len nahoda ze mraucali u nas na dvore alebo nie
afrikánka
15.01.17,09:56
Kastrácia mačky neodstráni jej pachové prejavy ruje, iba nie je ochotná pristúpiť k páreniu. Toto však neplat pre všetky mačky. Ojedinele sa vyskytne i prípad, že kastrovaná mačka sa spári, ale k oplodneniu nedôjde, takže nie sú problémy s nežiadúcim rodením mačiatok.
Tvoje mačky budú mať v období ruje "nápadníkov". S tým sa budeš musieť zmieriť.
kopretinka
15.01.17,10:03
a ja som si myslela,že keď je mačka/psica vykastrovaná,tak je 100% pokoj :eek:
afrikánka
15.01.17,10:10
Neviem, ako je to u psov..... čo píšem je niekoľkoročná osobná skúsenosť. Tiež ma to v začiatkoch prekvapilo.
Mila123
15.01.17,10:24
a nebude to tým, že nie je kastrácia ako kastrácia, teda či bola urobené ovarektómia alebo ováriohysterektómia ?
Maja144
15.01.17,10:25
No to som si vsimla ze ked za mackami ide kocur len tak ked mu o nic nejde tak im to dost vadi ,..to mas pravdu ze asi nemaju zaujem o parenie ,... ono macky su vacsinu casu v dome len ked sa vypytaju na wc tak ich pustam ale zrejme aj to staci aby cudzi kocur zachytil pach ze?.... teda preto sa asi motaju kolo domu
Maja144
15.01.17,10:31
v preukaze je tusim napisane ováriohysterektómia
afrikánka
15.01.17,10:34
To máš pravdu, sú dva druhy kastrácie. ale neviem, ktorá ako "funguje". Moja mačka mala kastráciu, ktorá mala opísané pokračovanie. Zaujímala som sa u veta.
Ale čo ktorá kastrácia obnáša, aké má výhody a nevýhody neviem.
afrikánka
15.01.17,10:42
Ak máš uvedenú ovariohysterektómiu, tak mačke boli odstránené vaječníky spolu s maternicou .Zrejme je to pri mačkách zaužívaný druh sterilizácie.
afrikánka
15.01.17,10:47
Mačky majú vynikajúci čuch. Cudzí kocúri zachytia pach mačiek, aj keď ich máš vo vnútri.
Maja144
15.01.17,10:51
Este aj to ma udivuje ze ak aj idu cudzi kocuri za mackou ked je von alebo aj ked ju citia ze sa pohybovala okolo domu tak preco tam v kuse snoria a nehladaju ju inde ,.. to su fakt taky inteligentny ze tusia ze je v dome?
afrikánka
15.01.17,11:02
Či sú inteligentní?
V prvom rade sú to samci a, ako každý iný samec majú neustály záujem, kde by mohli oplodňovať
Terezia13
15.01.17,11:16
existujú spraye, ktoré neutralizujú "vôňu" párenia, viem, že na psov určite, treba sa spýtať u veterinára a že mravčia kocúre aj v okolí, vy tie pachy párenia vynášate aj na topánkach, takže nechtiac informujete "mačacie okolie"