majjjka
16.01.17,11:07
Do akej platovej triedy má byť zaradený školník - kurič?Môže mať napr. 2 PPV 1. ako školník na 100% a 2. ako kurič na 30%,a zaradenie do 5. PT?
avalik
16.01.17,11:13
na základe čoho uvažuješ o 5. PT?

Príloha č. 2 k nariadeniu vlády č. 341/2004 Z. z.
KATALÓG PRACOVNÝCH ČINNOSTÍ REMESELNÝCH, MANUÁLNYCH ALEBO MANIPULAČNÝCH S PREVAHOU FYZICKEJ PRÁCE PRI VÝKONE PRÁCE VO VEREJNOM ZÁUJME

17. ŠKOLSTVO A TELOVÝCHOVA
02. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: neustanovujú sa.
01 Bežná školnícka práca (napr. otváranie a zatváranie školských budov, upratovanie a udržiavanie vonkajších priestorov školy, dozor nad dodržiavaním poriadku, drobná údržbárska práca).
02 Zabezpečovanie dodržiavania prevádzkového poriadku a pravidiel bezpečnosti

03. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: stredné vzdelanie.
01 Školnícka práca vrátane jednoduchej remeselnej údržby objektov (napr. oprava zámkov, rôznych uzáverov), bežná oprava a údržba elektrických, signalizačných, kúrenárskych, vodovodných a klimatizačných inštalácií a armatúr, stavebná oprava (napr. zasklievanie okien), drobná stolárska a murárska práca a ďalšie práce remeselného charakteru vrátane prípadnej obsluhy kúrenia.
majjjka
16.01.17,12:46
Ja o tom vôbec neuvažujem, ale náš školník si nedá povedať, vysvetliť, že v 5 nemôže byť zaradený, tak diskusiami zbieram dôkazy.
majjjka
16.01.17,12:47
Možno som, zle položila otázku, ale chcela som ,aby vyznela nestranne.
avalik
16.01.17,13:49
ak je odmenovany podla 553/2003 tak zaradenie do PT je podla katalogu pracovnych cinnosti - nech si porovna opis funkcnej naplne a ak sa najde v 5. PT nech ti to ukaze ... ja som v 5. PT skolnika ani kurica nenasla ... ale este pozri v prilohe 2, spolocne cinnosti PT 5, je tam nieco o kotloch - tak by to aj na kurica mohlo byt ... cize skolnik 3.PT a kuric 5. PT - ak sa tam najde
majjjka
17.01.17,08:30
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď