slovakiamail
16.01.17,19:49
Ahojte,

1. je prosim mozne si zalozit zivnost napr. v Ba aj ked mam trvaly pobyt v Ke?

2. To iste vybavit danove riaditelstvo v Ba na priradenie DIČ?

Na zivnosti by bolo sidlo = trvaly pobyt.

3. Ked som uz mal v minulosti zivnost, bude mi opat priradene povodne IČO? Oblast podnikania bude rovnaka.

Dakujem,
ivka70
16.01.17,21:46
1-2. myslim, ze to ide len ak mas OP s aktivovanym cipom - elektronicky
3. ano
slovakiamail
18.01.17,16:35
Dakujem
Consultix
19.01.17,08:11
1. Ak ma byt miestom podnikania (zivnostik nema totiz sidlo) miesto trvaleho pobytu v KE, tak to treba riesit osobne na zivnostenskom urade v KE, alebo elektronicky hoci aj z plaze Bahamach :)

2. Vybavit nie, ale podat ziadost o registraciu mozes, DU BA to postupi DU KE. Spravcu budes mat v KE, ako aj celu agendu. Mimichodom, jednotne kontaktne miesto kde riesis zivnostenske opravnenie Ta moze registrovat na DU, takze samostatna registracia nebude potrebna.

3. Malo by bt pridelene rovnake ICO, ale uz som sa stretol aj s vynimkou.
Katy a R
19.01.17,08:34
už tu všetko máš - len priložím zo z 455/1991 - cit:
Náležitosti ohlásenia živnosti
§ 45
(1) Kto hodlá prevádzkovať živnosť, je povinný to ohlásiť živnostenskému úradu miestne príslušnému podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby. Pre zahraničnú osobu je príslušným živnostenský úrad podľa adresy miesta činnosti podniku zahraničnej osoby alebo adresy miesta činnosti organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby. Ak je na území Slovenskej republiky zriadených niekoľko organizačných zložiek podniku zahraničnej osoby, príslušnosť živnostenského úradu sa riadi podľa voľby zahraničnej osoby.
ConsilliumWorks
26.01.17,20:09
Živnosť sa zakladá v mieste Vášho bydliska, avšak firmu, miesto podnikania (kanceláriu, prevádzku, atď) si už môžete zaregistrovať v bratislave.