spaceblue
17.01.17,14:52
Zdravím,

chcel by som sa spýtať či mám nárok na deň pracovného voľna keď idem na pohreb mojej svokry?

Diky za odpoveď.
ivka70
17.01.17,13:54
Ano, na 1 den mas narok, den pohrebu.
Ak obstaravas pohreb, tak aj na dva.

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-02-01-2016-a.html#141

141, (2)
...
d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
veronikasad
17.01.17,13:54
Áno, máš , ak v deň pohrebu máš podľa rozvrhu smien pracovat. Treba účasť na pohrebe zamestnávateľovi preukazat a oznámiť mu to vopred
spaceblue
17.01.17,14:00
Diky Vám všetkým za radu. Ešte by som sa chcel spýtať, budem potrebovať potvrdenie že som na pohrebe bol.Kto vydava takéto potvrdenie?
Tweety
17.01.17,15:35
Áno, bez potvrdenia to.nepôjde. Dá ti ho pohrebníctvo.
veronikasad
17.01.17,16:15
Alebo obecný úrad ak ide o malú obec