ALINKA
17.01.17,17:14
Dobrý deň, ak viete prosím tak mi poradte. V oktobri 2015 sa nam pokazilo MV-odišiel motor. Auto sme v novembri odhlasili z evidencie na DI, lebo sa nam blizil termin STK a vedeli sme že ho neopravíme. V juni 2016 sa nasiel kupec čo ho chcel kupiť. Aby sme ho predali a previedli na noveho majitela tak sme museli na radu policajtov na jeden den zaplatiť zákonné poistenie, s utržkom o poistení a papiermi sme sme ho hned jedným ukonom ukoncili docasne odhlasenie a zaroven sa previdol nna DI na nového majitela.Hned v ten istý den sme dali ziadosť o zrusenie zakonneho poistenia k tomu istemu dnu ako sme ho zaplatili Tak to poradili palicajti z DI..
Teraz sme podavali DP pre daň z MV za rok 2016 a uviedli sme že sme ho v juni 2016 predali. No DU chce od nas zaplatiť dan za 6 mesiacov. Ale my tvrdime, že auto bolo odhlasené z evidencie a nepoužívalo sa od oktobra 2015 až do predaja v roku 2016. Pre podavanie danoveho za MV za rok 2015 sme MV do danového priznania uviedli, no že sa používalo iba do oktobra 2015 a potom už nie, lebo sa dočastne odhlasilo z Doprav. inspektorátu, ale pracovníčka DU nas dodatocne poziadala aby sme si to opravili a napísali tam že sa celých 12mesiacov roku 2015 používalo. Už vtedy ale nemalo značky - bolo dočastne odhlásené a bez značiek.No a teraz za rok 2016 chcu od nas uhradu dane za 6 mesiacov roku 2016 až do predaja. Čo by ste mi prosím poradili, ako z toho vykorčulovať? Dakujem..
Soňa K
17.01.17,16:27
Ja by som sa obrátila na Daňové riaditeľstvo s oficiálnym podaním s vysvetlením situácie, nech rozhodnú.
Žabinka
17.01.17,16:41
pozri si https://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/2253/category/dan-z-motorovych-vozidiel/article/dan-z-motorovych-vozidiel-2015.xhtml píše sa tam niekde v strede článku aj o dočasnom vyradení z evidencie vozidiel
alebo priamo od zdroja..:) otázka č.5:
https://podpora.financnasprava.sk/286761-Z%C3%A1nik-da%C5%88ovej-povinnosti
nepočúvaj tetu úradníčku a trvaj na svojom názore..
a tá anketa je tam trochu zbytočná..;)