bettylou
17.01.17,18:29
V byte sa mi do zadných izieb poriadne neprenáša wifi signál z obývačky kôli múrom. Signál mám potiahnutý z routra v susednom dome vzdušne na vonkajšiu stenu, potom káblom do obývačky
Do zadných izieb som int. neplánovala, tak signál v nich je taký "digitálny" dig ide dig nejde. Chcem kúpiť nejaký zosilovač signálu do zástrčky, tak aby sa dali pozerať videá aj v zadných izbách.
Aký máte názor na netis E1. Dokázal by to zabezpečiť? Prípadne nejaké skúsenosti s inými zosilovačikmi. Ja totiž nemám ani šajnu, aké minimálne parametre by mal mať, aby nestrečkoval.
misoft
17.01.17,17:39
Mal by to potiahnuť. Sú to dva prístroje (tvoria pár). Prípadne aj toto https://www.alza.sk/tp-link-tl-pa4010-starter-kit-d389665.htm?catid=18851699
Niekde pri routeri pichneš do zásuvky, napojíš na LAN kábel s routerom a v druhej izbe dáč druhý a ten funguje ak AP (access Point), alebo aj ako WiFi router, prípadne potom tiež káblom prepojiť s PC na druhom mieste. U tohto je vyššia rýchlosť prenosu 500Mb/s - ten "tvoj" má 300Mb/s
bettylou
17.01.17,18:52
nechápem, som myslela, že to pichnem do zástrčky v tej izbe, dnu dám nb a ide, či?
bettylou
17.01.17,18:53
aký je rozdiel, keď pozerám yt cez 300 alebo cez 500 mb/s?
buchač
17.01.17,19:06
Nebude "sekať" video.
duves
17.01.17,19:20
vraj tento sposob je nespolahlivy, že to vypadava, je to pravda?
duves
17.01.17,19:26
Napr. toto: https://access-pointy-routery.heureka.sk/huawei-e5577c/ sa da použiť ako zosilňovač signalu
tu je navod: https://www.swan.sk/media/content/Navod_na__pouzitie__E5577.PDF
je to v tej časti, použitie ako EXTENDER
nunenko
17.01.17,19:26
Teoreticky žiaden, pokiaľ máš pripojenie k internetu 50Mb/s.
Opakovač (repeater) používam https://www.alza.sk/edimax-br-6428nc-d518026.htm?kampan=adw3_sietove-prvky_edimax-br-6428nc-151124-nf049e5&gclid=CJm2r-beydECFY0aGwod0eIOew
A to, preto, aby som úspešne na chalupe bral internet od suseda, ktorý má rúter za cca 40-50 cm stenou (asi nejaká tehla) a mojou minimálne 60 cm stenou, pri vzdialenosti oboch asi 12-14 metrov od seba. Sused má ZTE Speedport Entry 2i, nastavený na maximálny vysielací výkon.
Mne opakovač pokryje celú chalupu, hrubé steny kameň aj tehla.
A ten Edimax nastaví aj amatér, no nechcem urieknuť, ale funguje dlhodobo nezproblémovo.

netis E1 si "požičaj" v slovenskej požičovni https://www.alza.sk/search.htm?exps=netis%20E1, nebude vyhovovať vrátiš.
robovi
18.01.17,00:03
Predpokladam, ze v obyvacke mas este na tom kabli nejaky router, pripadne AP. Ma ten tvoj router v obyvacke odnimatelnu antenu? Lebo ak ano, tak tam pripoj vacsiu omni vsesmerovu antenu s vyssim vykonom a nebudes potrebovat ziadne opakovace a podobne srandicky. Ta antena ma na vysku zhruba pol metra. Je to taka tycka. Potom ti to pojde rychlostou, ktoru mas na tom routri v obyvacke, resp. ktoru ti poskytuje provider. Budes k tomu potrebovat este kabluvu redukciu medzi konektor anteny a routra. Ver tomu, ze potom budes chytat signal este aj na dvore pred bytovkou. Kym som byval na sidlisku, tak som to mal tiez tak a bolo to suprove.

Teraz ma napadlo este taketo: Co tak premiestnit router z obyvacky niekam do stredu bytu, napr do predsiene. Signal bude rozlozeny rovnomernejsie. Staci jedna spojka na lan utp kabel za par centov a 5-6 metrov kabla.
robovi
18.01.17,00:09
Nemusi byt tato sranda na jednej faze? Tzn. ze ak ma v tych izbach zasuvkove okruhy na roznych fazach, tak sa bity musia prebijat cez nulovaci vodic a tade teda prudi vsetok prud z celeho bytu, co musi teda fest rusit tu srandicku.
taiko
18.01.17,07:10
Ak chces rozsirit existujucu wifi, ja by som si kupil nejaky accesspoint a pripojil ho ethernet kablom k existujucemu routru. Pride mi to ako najspolahlivejsie riesenie.
Nevyhodou ale je ze musis potiahnut ethernet kabel cez byt a aj konfiguracia je trosku narocnejsia.
taiko
18.01.17,07:12
.
1. chces zosilnit existujucu wifi, alebo rozsirit LAN a (pripadne) zriadit novu wifi pre zadne izby ?
2. ake zariadenie mas v obyvacke ?
3. na to aby si rozsirila LAN po el. rozvode musia tie rozvody byt v perfektnom stave
4. v zavislosti na rozvodoch sa moze stat, ze sused s podobnym zariadenim sa bude moct motat po Tvojej sieti. Ochrana tychto zariadeni, je vo vacsine pripadov srandovna.
nunenko
18.01.17,08:18
chápeš, je to skoro tak
nunenko
18.01.17,08:28
robovi
18.01.17,09:45
Takze, kedze byva na jednom poschodi a chce pokryt cely byt, tak vyhovuje omni antena 7 dBi.
bettylou
18.01.17,14:30
Si to vystihol.Mám tam d-link DIR600. Premiestnenie tej skrinky mi nevyhovuje, aj keď káblu je dosť. Motal by sa mi to okolo peca na drevo a v chodbe to nemám poriadne kde umiestniť.
To prvé riešenie by mi bodlo. Vytipoval by si mi konktrétne tú tyčku a a tú redukciu.
misoft
18.01.17,15:00
Ak by mala router s dvoma-troma anténami - každú treba nakloniť. Anténa v smere jej fyzickej osi vyžaruje menej (oveľa) ako v kolmici na svoju os.
Ak každú naklopí (pri dvojanténe) o 90°, pokrytie sa zväčší, pri trojanténe všetky o 90° (ako osi X,Y,Z) a pokrytie bude ešte lepšie.
arizona
18.01.17,16:32
Ja mam na zosilenie signalu wifi extender. Staci jednoducho zasunut do zasuvky a sparovat s routrom,kdekolvek v dome chces.
Napr.tu si mozes vybrat https://www.alza.sk/wifi-extendery/18854593.htm#f&cst=0&pg=1-3&sc=6800
Mame poschodovy velky dom,signal mame dobry v kazdom kute,muz si ho obcas berie von do garaze,signal je aj v zahrade ovela silnejsi
bettylou
18.01.17,17:19
to si môžem potiahnuť kábel rovno z povaly,, v stene je trubka - vedenie, ale vývod mám za nábytkom. Som to práve chcela bez ťahania tých kadejakých káblov. Pichnem do zásuvky, ono si to vyhľadá najsilnejší (teda môj) signál a ide normálne ako keby bol nb v obýváku. Podľa reklamy to tak vyzeralo. Vyzerá to zložitejšie. fok
bettylou
18.01.17,17:21
toto asi hľadám, akurát neviem, či tento výkon (až 300 Mbps) postačí na videá, chcem to totiž do posilky
nunenko
19.01.17,11:30
však tvoj router ma len 150Mbps
taver44
10.05.19,18:44
Mal som rovnaký problém a použil som wifi extender. Kúpil som si jednoduchý repeater od Xiaomi a spĺňa všetko to, čo som od neho čakal. Opakujte wifi signál na záhradu a ani to celú sieť nespomaľuje.
danno177
10.05.19,20:06
Chces et spristupnit klientom v posilke? V tom pripade sa pouziva profeaionalnejsie riesenie, lebo taketo bastlenie nebude poriadne fungovat.
danno177
11.05.19,08:07
Vačší počet antén na AP je na ščítavanie signálu preto nemôžu byť naklonené tak aby tzv. na seba nevideli.
Chobot
11.05.19,13:21
Ale no tak... takto okato?

Včera si sa registroval a hneď si prispel do 2 roky starej diskusie a nejakým odkazom na niekoho (asi tvoju) stránku. Potrebuješ dvihnúť návštevnosť tej stránky?

Odkaz som ti vymazal.