Vlastas
09.11.04,10:45
Možno sa niekto pamätá, pred časom som sa pýtala čo všetko budú odo dňa požadovať pri daňovej kontrole k DPH. Viacerí z Vás ma informovali o všetkom možnom, čo som si aj pripravila. Už je po kontrole /bol to rok 2003/.
Dopadla perfektne - bez nálezu-. Môžem povedať, že všetko je to na jednotlivcovi. Aj kontrolór je len človek, s ktorým sa dá dohodnúť,vysvetliť mu situáciu a prísť tak na spoločnú reč. Pani kontrolórka nepotrebovala nič nad bežné doklady a nebuzerovala na zbytočnostiach.
Všetkým,ktorých čaká nejaká daňová kontrola držím palce, a ešte raz ďakujem tým ktorý mi pred časom podali pomocnú ruku. Vlasta
iva
09.11.04,10:51
Prosím ťa, mala si v účtovníctve - na vstupe -za kontrolovaný mesiac aj bločky z ERP bez vyčíslenia základu dane ? (napr.TESCO)
rosemary
09.11.04,11:02
To Iva
Vlasta písala, že za 2003.
To Vlasta:
Povedz, aký to pocit, keď zistíš na vlastnej koži, že aj kontrolor je len človek, aj ja mám zážitky iba s takými ľuďmi.
Paula
09.11.04,11:27
Prepáčte, že sem pridám otázku. Mohol by nám podať referenciu absolvent kontroly za obdobie r.2004 ako dopadol s "tescovitými a inými podobnými bločkami z ERP"? Pred časom sme o tom veľa debatovali, ale medzitým pribudli mnohí noví členovia, tému možno ešte nečítali a kontrolu mali.
rosemary
09.11.04,12:06
Paula, ja som si bloček z TESCA odfotila a poštou ich požiadala, aby mi vystavili faktúru, nakoľko bloček majú zlý. Faktúru mi vystavili.
luebchenko
09.11.04,12:13
Takže sú si vedomí, že nimi vystavované bločky nespĺňajú náležitosti! Ja som sa pokúšala poslať im e-mail s dotazom, prečo vystavujú také bločky aké vystavujú, zrejme som značne naivná - samozrejme odpoveď dodnes žiadna. Inak našla som jedine e-mail na tesco na nejaké tuším personálne odd. - poslala som to tam s prosbou, aby môj mail odstúpili príslušnému oddeleniu - ešte došlo potvrdenie, že ho dostali, aj dáke iné oddelenie potvrdilo ešte raz príjem môjho mailu ale odvtedy je ticho - už asi 2 mesiace. Neskúšal niekto požiadať oficiálne DU, aby s nimi zjednali nápravu?
Vlastas
09.11.04,13:22
Rosemary, pocit je to dobrý hľavne,keď si dá daňováčka vysvetliť, že všetko čo má v poznámkach je v rámci zákona DPH. Zakiaľ som sa v nich nesklamala a každá kontrola dopadla dobre, ale pred kontrolou mi je vždy nanič. Bločky z TESCA neboli na pretrase lebo to bol rok 2003. To bude iné kafe.Ahojte
vgabka
10.11.04,09:51
Prajem príjemný deň. Ja som tu ešte len začínajúca, lebo len nedávno som objavila túto webovú stránku. Chcela by som sa opýtať, čo s dokladmi, ktoré po určitom období vyblednú a sú nečítateľné. Keď ich účtujem nemôžem predsa vedieť, že ich obsah časom vymizne. Ďakujem za odpoveď.
Paula
10.11.04,10:37
vgabka,kto má kopírku,urobí si kópiu. Kto nemá,ešte nemusí mať smolu.Kdesi som v zákonoch čítala (po pravde,neviem narýchlo v ktorej publikácii mám hľadať tému daň.kontroly) , že je na DÚ, aby si pri kontrole overil u predajcu rôznym spôsobom znehodnotený bloček.
bea
10.11.04,10:48
S tými miznúcimi blokmi je to ozaj na kontrolórovi. Ja tiež fotím bloky, je ich regiment. A nie som si istá, či mi uznajú kópie, keď originál bude už nečitateľný? Na jednom školení sme o tomto probléme diskutovali s riaditeľkou DÚ a ona tvrdila, že oni s tým nemôžu nič robiť, lebo nemôžu prikázať daňovníkovi, aby používal drahší materiál. A pritom používajú tento papier hlavne bohaté firmy (aspoň ja si to o nich myslím) - Tesco, Carrefour, OMV a pod.
sway
10.11.04,10:57
Ja som prestala bločky kopírovať presne preto, že sa bojím že kópiu neuznajú a musela som to robiť na svoje náklady - robím externe, a bolo to na zbláznenie papiera a zdržovania, jednoducho sa to bude riešiť keď bude kontrola a ako bude reagovať. Klientom vždy odporúčam aby drahé veci kupovali na faktúru a nie v Tescu.
Mila
10.11.04,14:05
No mňa čaká kontrola na Dph za 3.Q/04 asi za 10 dní. To znamená včetne predmetných bločkov. Ja som ich síce dala všetky opraviť, tak by to malo byť ok, ale jeden nikdy nevie. Určite dám vedieť ako sa k tomu postavili dámy pri kontrole. Držte mi palce.Tiež som doteraz mala všetko v poriadku, ale žalúdok mám aj tak roztrasený.Snáď to dobre dopadne.
valeriam
10.11.04,16:22
Mila, prepáč, že ťa chcem využiť, ale môžeš byť náš "pokusný králik"? Ak máš tie nešťastné bločky z Tesca bez uvedeného ZD, som zvedavá, čo na to vravia kontrolóri.
Inak, ja mám vymyslené, že ak by sa náhodou nejaká kontrola na DPH ohlásila, vyberám všetky tieto bločky z príslušného mesiaca a poďho vnohy do Tesca, nech to tam láskavo podopĺňajú. Nechcem mať poťahovačky kôli nejakým "tiežblokom".
Božinku, skoro som zabudla- držím ti silno, silno všetky palce, tfuj, tfuj, tfuj !
Mila
12.11.04,14:13
100% sa ozvem ako to dopadlo.Mám to pre nich pripravené tak, že na začiatku im dám iba pôvodné bločky a tú opravu budem mať v zálohe. Som zvedavá na spontánnu reakciu. Asi trochu pokúšam, ale nedá mi to.Chcela by som vidieť ako by to riešili ony vo firme s 50 zamestnancami, keď každú chvíľu niekto niečo kupuje.No uvidíme.Ďakujem za tie palce.
luebchenko
12.11.04,14:55
Niekto tu už napísal, že mu kontrola vyhodila z DPH Tescobločky (viď Aktuality NEWS, téma ako sa nám darí)- a na otázku prečo s tým dačo nerobia bola odpoveď že vraj sa s takými veľkými firmami ťažko diskutuje. Nech nediskutujú - nemajú možnosť pokutovať ignorantov jedných a dobre mastno, nech sa tam konečne zobudia. Takisto držím palce, daj rozhodne vedieť výsledok
Paula
22.11.04,07:34
Mila, už máš po kontrole, alebo práve prebieha?
sway
22.11.04,07:54
100% sa ozvem ako to dopadlo.Mám to pre nich pripravené tak, že na začiatku im dám iba pôvodné bločky a tú opravu budem mať v zálohe. Som zvedavá na spontánnu reakciu. Asi trochu pokúšam, ale nedá mi to.Chcela by som vidieť ako by to riešili ony vo firme s 50 zamestnancami, keď každú chvíľu niekto niečo kupuje.No uvidíme.Ďakujem za tie palce.

Aj ja čakám ako dopadneš , mám kooopu takých zlých blokov, tak daj vedieť! - ako sa tvária?! díííííík - a moc držím palce ;)
Luna
22.11.04,09:42
Mala som kontrolu za rok 2003 na DPH.Kópie dokladov z TESCA mi uznali.Niektoré som mala len tak prepísané rukou,niektoré som mala kopírované.Asi by som sa pekne s ními hádala keby mi kópie neuznali,ja som zákon neporušila.Ináč na DÚ majú lampu, ktorou si overujú správnosť takýchto dokladov.Vraj je to nejaká taká lampa akou sa kontrolujú bankovky. VRAJ!!!!!
sway
22.11.04,09:46
vieš ale mne ide o rok 2004 - po 1,5,2004, lebo nemaju vyčíslený základ DPH !! a boli tu také názory, že vtedy si nesmieš uplatniť odpočet, lebo nemáš správny doklad....
eviketa
22.11.04,19:26
Sorry všetci nedočkavci. Dostala som sa tu neskoro. Mala som kontrolu na 2Q/04 Boli tam aj predmetné Tesco bloky.Mala som tam mojou rukou dopísaný základ dane. Nemali k tomu žiadne výhrady. Ani to len nespomenuli a dopadla kontrola bez nálezu. Kontrola bola DU BAIII. Boli inak fakt milé.
accad
22.11.04,21:25
Sorry všetci nedočkavci. Dostala som sa tu neskoro. Mala som kontrolu na 2Q/04 Boli tam aj predmetné Tesco bloky.Mala som tam mojou rukou dopísaný základ dane. Nemali k tomu žiadne výhrady. Ani to len nespomenuli a dopadla kontrola bez nálezu. Kontrola bola DU BAIII. Boli inak fakt milé.Nebola jedna z nich p.Dubanová?
sway
23.11.04,06:30
Sorry všetci nedočkavci. Dostala som sa tu neskoro. Mala som kontrolu na 2Q/04 Boli tam aj predmetné Tesco bloky.Mala som tam mojou rukou dopísaný základ dane. Nemali k tomu žiadne výhrady. Ani to len nespomenuli a dopadla kontrola bez nálezu. Kontrola bola DU BAIII. Boli inak fakt milé.

:D Aj ja sa pripájam k poďakovaniu za info - móóóć si ma potešila - len dúfam, že tak budú reagovať viacerí kontrolóri. Fajn! ;)
eviketa
23.11.04,07:06
áno jedna bola p.Dubanová. Ide o známu ? alebo podobnú skúsenosť ? (som zvedava čo ??)
inavana
23.11.04,20:43
Mala som kontrolu na DPH za 2Q/2004, na bloky, ktoré nemajú základ dane som ho dopísala ručne. Daňové úrady mi to uznali a kontrola bola bez nálezu.
Mila
24.11.04,10:00
Tak teda, kontrola práve prebieha a dúfam, žen dopadne tak ako aj vám ostatným.Dnes by mali skončiť, tak sa určite ozvem Prepáčte ža som taká stručná, ale mám nervy - dúfam že to chápete.Už nech to mám za sebou.Pekný deň.
Paula
24.11.04,10:18
Chápeme ťa, chápeme a veríme, že nabehneš s veľkým :D .
Mila
25.11.04,11:55
Tak konečne mám ten veľký úsmev. Je to skončené bez nálezu.Keď som im dala opravené tie Tesco-vé doklady tak ani okom nemrkli.Povedala som im že čo nás to stojí všetkých nervov aby takéto blbostičky boli ok.Že vedia a že sa s Tescom rokuje.Úžasné nie? Pýtala som sa, že či keď ja vyrobím chybný doklad či niekto bude zo štátnej správy so mnou rokovať alebo mi hneď dajú pokutu.Tak len krčili ramenami. Nepochopila som, že o čom vlastne rokujú lebo zákon je dosť jednoznačný. Teda v tomto prípade.Mala som tam aj zopár bločkov, ktoré už blednú a na otázku , že čo s tým mi povedali aby som si išla vypýtať opis.Tak na to mi už nedochádzalo slov.Inak boli veľmi milé - našťastie. Tak ďakujem za všeobecnú podporu a držím vám place v podobných prípadoch.
Lenočka
25.11.04,13:33
Myslím, že to musí byť dobrý pocit mať to všetko OK. Len sa trošku pozastavujem, že vyšiel niaky zákon, pred ktorým sa my menší trasieme a niake Tesco na to s prepáčením s... Ja som ohľadom tohoto tiež komunikovala s DÚ a kontrolórka na DPH mi povedala, že oni si na tom až tak nepotrpia hlavne aby tam bola vyčíslená DPH, ktorú si uplatňujem. Ale všetko to záleží už len na kontrole, môže sa stať, že dojde niaka nepríjemná kontrola a nič s tým nespravíme len si zaplatíme.