maca78
18.01.17,12:18
Daobrý deň mám predčasne narodenú dcérku v nemocnici jej podávali Nutrilon HA a to nám povedali aby sme to brali aj doma. Išla som k lekárke aby mi ho predpísala a ona povedela, že keď nie sme alergický rodičia tak ho nemôže predpísať. Podľa mňa je to blbosť keď jaj do dávali v nemocnici ako predčasne narodené deti tak by to mala. Chcem poprosiť o radu čo mám robiť, lebo ten nutrilon je dosť drahý. Ďakujem
Estetic
18.01.17,11:57
Nie,nie je to blbosť,poisťovňa ho prepláca len vtedy,ked rodičia majú potvrdenie o alergii.
jslancik
18.01.17,12:19
s tým nepohneš. Sú predpisy, ktoré občas treba aj dodržiavať.
a biznis vecami pre deti je obrovský. Všetko je extrémne predražené. Ale na to ste snáď prišli už pri prípravách.
mimochodom, modrého koníka už zrušili?
Žabinka
18.01.17,13:05
v prvom rade sa treba poradiť s pediatrom, ktoré mlieko by bolo najvhodnejšie.. keď Nutrilon HA sa nedá predpísať..
Mila123
18.01.17,13:11
Chobot
18.01.17,13:29
Predpokladám, že v nemocnici jej to podávali iba preventívne. Ak dieťa nemá diagnostikovanú alergiu, nie je potrebné podávať Nutrilon HA. Vyskúšaj dávať obyčajný Nutrilon. Ak sa nič neprejaví, nemusíš si robiť starosti s HA. Niekedy zbytočne strestujú v nemocnici rodičov alebo im nasadia chrobákov do hlavy. Alebo z nejakého dôvodu podporujú predaj tých drahších výrobkov.

Škoda je kupovať HA, ak to nie nevyhnutné.
lujza.j
18.01.17,13:37
S mliekami je to horor....musi sadnut decku....kazda mater sa modli,aby sadlo to najlacnejsie:( v porodnici..ako keby "nastavovali "naschval decka na najdrahsie....v akcii mlieko pre najmensie ...nekupis umyselne...aby sa podporilo dojcenie....chore....kazda by chcela dojcit....a ta co nemoze,neda sa ...proste mleko nie je....si moze piskat....som kupovala pre brachovu malu v bipe....myslim,ze 5e krabica...
BXLmiami
18.01.17,13:52
:-)) V pôrodnici dávajú to čo majú a väčšinou tí najdrahší nechávajú mlieko na vyskúšanie.A lekár v nemocnici nerieši čo koľko stojí,aj tak by mu to na nič nebolo,čo má na oddelení a je vhodné to dá.
lujza.j
18.01.17,14:00
Myslela som to tak,ze startovat sa da aj lacnejsim mliekom....vela reakcii som citala,ze totok mleko v porodnici....viem,ze lekarovi jedno....ale asi je niekde inde pes zakopany.....
Moje decko feminar a.sunar ine nebolo....sadlo a bolo:)
Žabinka
18.01.17,14:07
môj chlapček vyrástol na beba 1, neskôr 2.. bola to výhoda, lebo vtedy to bolo jediné mlieko čo sa dalo kúpiť aj v supermarkete.. a myslím, že mu nič nie je, vyrástol do krásy..:D mrkvinka bola na klasickom Nutrilone, a najstarší tiež na feminar/sunar..
lujza.j
18.01.17,14:31
Inak dalsia "kapitola"detska kozmetika:eek: kazde decko nejaky kozny fras:(