Maacciicckkaa
18.01.17,12:36
Neviem sa rozhodnut co kupit. ale musi byt s pripojkou na plyn nehcem elektricky
ivka70
18.01.17,11:38
Zohrievanie vody v bojleri vyjde lacnejsie.
Maacciicckkaa
18.01.17,11:50
Nasla som prietokovy ohrievac vody aj plynovy ale iba s odvodom spalin do komina. Hladam s odvodom_turbo. Vie mi niekto poradit
buchač
18.01.17,12:30
A keď bude mať takýto bojler...to bude len úspora. ;)

http://www.kupelne-sanita.sk/predaj/eliz-ohrievac-vody-na-drevo-euro-65-d-pid3271/

Inak, ja niečo takéto mám...ako zálohu. :)
Chobot
18.01.17,12:38
Bojler je zásobník vody. Ten zohreje určité množstvo vody a udržuje teplú

Prietokový ohrievač zohreje len toľko vody, čo práve spotrebuješ.

Čo je pre teba lepšie? Záleží od viacerých okolností. Používaš vodu sama? Alebo ste viacerí v domácnosti? Koľko vody cca spotrebuješ denne? Ako často používaš teplú vodu? a pod.

Navyše si založila dve otázky na rovnakú tému, tak som ich spojil. Ak chceš k tomu diskutovať, daj vedieť v komente a zmením ti otázku na diskusiu.
Chobot
18.01.17,12:39
Všetky plynové spotrebiče musia mať odvod spalín do komína. Inak by si sa mohla v dome zadusiť spalinami.

Čo si predstavuješ pod "odvodom turbo"?
Maacciicckkaa
18.01.17,12:51
a aky velky by mal by byt ten bojler(l). a kde kupim s pripojkou na plyn
lubko6394
18.01.17,13:03
Ja mám takýto už pár rokov a som spokojný .https://www.protherm.sk/pre-nasich-zakaznikov/produkty/vsetky-produkty/panda-24-ptp-832.sk_sk.html
Akurát je treba čakať kým príde teplá voda. Nemá večný plamienok a teda nulová spotreba v čase nečinnosti. Mama si nechala namontovať zásobníkový s večným plamienkom a chcela reklamovať že nefunguje termostat a že ju voda obára. Výrobca totiž nepočítal so slovenským dôchodcom a plamienok stačí pri minimálnej spotrebe na zohriatie nad 80° aj keď je termostatom nastavených 50°.
Maacciicckkaa
18.01.17,13:09
mam plynovy kotol na kurenie a ten ma odtah spalin cez turbo. preto hladam aj prietokovy ohrievac s odtahom spalin cez turbo .lebo by som musela robit komin
Maacciicckkaa
18.01.17,13:09
teplu vodu pouzivam na umyvanie riadu a len rannu hygienu. sme dvaja. cez tyzden sprcha v robote a nedelny relax vo vani. cize najviac v nedelu na kupanie. zohrial by mi tolko ten prietokovy ohrievac
Maacciicckkaa
18.01.17,13:11
mas elektricky alebo plynovy
lubko6394
18.01.17,13:23
To je plynový, elektrika je len nato aby zapálila iskru keď otočíš kohútikom na teplú vodu + ventilátor turba.
Chobot
18.01.17,14:48
Prietokový ohrievač zohreje toľko vody, koľko potrebuješ. Preto sa volá prietokový. Zohrieva vodu, ktorá cez neho preteká. Akurát že je menej efektívny, ako zásobníkový ohrievač.

Ak potrebuješ len málo vody a nie často, je dobrý prietokový. Ak potrebuješ veľa vody - napr. rodina s 2 deťmi, kde sa kúpu 2x týždenne a denne sprchujú - pre nich je lepší zásobníkový ohrievač. Ten zohreje napr. 200 l vody a tú potom v priebehu dňa rodina čerpá. Ohrievanie sa nemusí zapínať tak často, ako by to bolo v prípade prietokového. Prietokový sa zapne a hreje zakaždým, keď pustíš vodu.

V konečnom dôsledku je to ale jedno. Pri zásobníkovom ohrievači treba brať ešte jednu vec na zreteľ - na zásobník potrebuješ väčší priestor, ako na prietokový. Je to predsa len valec s rozmermi cca 60 cm x 1-1,5 metra (v závislosti od objemu).

Prietokový zavesíš aj na stenu. Zásobník s objemom 200 l ťažšie, ten zvyčajne stojí na zemi.

Prietokový môžeš mať aj v kúpeľni aj v kuchyni (v kuchyni napr. menší).
Chobot
18.01.17,14:55
Tak keď máš plynový kotol, tak je zbytočné kupovať prietokový. Kúp si iba samotný zásobník a pripoj ho ku kotlu, aby ti koto zohrieval teplú vodu. Teda pokiaľ ti to tvoj kotol umožňuje.

Napíš presne značku a typ kotla a poviem ti, či môžeš pripojiť zásobník k nemu.

A turbo komín nie je ten, čo odťahuje. Turbo znamená, že vzduch potrebný na horenie si kotol ťahá cez komín z exteriéru. Ten komín, to sú 2 rúry v sebe. Jedným otvorom prichádza vzduch a druhým sa odvádzajú spaliny.

Pozri tu, ako vyzerá taký turbo komín:

http://www.imperialshop.sk/Komin-Pred-zenie-60-100-Al-Al-l-250-d6682.htm