NaMeneNezalezi
19.01.17,05:28
Dobre rano
Neviem ci v dnesnej dobe niekto pouziva audiosystemy na pocuvanie CDciek, ja vsak ano a mam s tym mensi problem, mam starsiu audio"vezu" znacky sharp, ale uz dlhsiu dobu mi neprehrava ziadne cd nosice :mee:, najprv prestali nacitavat napalene a teraz aj original, uz pred casom som podobny problem mala jeden chalan mi to nejako opravil neviem ako a opat vsetko fachcilo ako nove, no opat mi to hapruje, kontakt na toho chlapca nenam, vedel by mi niekto poradit co by s tym mohlo asi byt ? po pripade by ma zaujimalo ci mal niekto takyto problem a ako ho riesil. dufam ze mi vzdete vediet poradit avsak je mi jasne ze takto nadialku je to zlozite a este ked ani neviem presne o aky model ide, viem len ze je to sharp a ma cca 16 rokov :) vopred dakjem... :)
ivka70
19.01.17,04:37
Je potrebne vycistit opticku mechaniku na CD, ktora vlastne CDckas "cita"..
Daju a na to kupit cistiace CD v cistiacej sade. Postupujs podla navodu, vlastne pustis toto CD a ono pocas tocenia cisti citacie zariadenie prehravaca.. Sadu kupis aj v obchodoch s PC, pouziva sa aj na cistenie DVD mechaniky v pocitacoch.
ivka70
19.01.17,05:26
len na to by asi potrebovala pomoc niekoho, kto to rozobrat vie, cistiacu sadu zvladne aj technicky antitalent
Chobot
19.01.17,08:02
Tie čistiace sady na CD sú o ničom, nič to nevyčistí. Veď tá optická šošovka sa nedotýka CD-čka, tak to nemá ako vyčistiť. Treba paličku s vatou a liehom.
ivka70
19.01.17,08:05
Videl si to niekedy? vyzera to komicky, ale na tom CDcku su steninky, nieco ako CDckova zubna kefka :) vycisti to v pohode. A rozhodne mensie riziko ako vatovou tycinkou riskovat posun citacej sosovky
misoft
19.01.17,10:27
Staršia audio súprava.
A) môže byť zanesená prachom - vyčistiť;
B) môže byť poškodené zaostrovanie - amatérsky sa opraviť nedá;
C) klesol vyžarovací výkon laserovej diódy - niekedy sa dá nastaviť - sám, ak nevieš, nenastavíš, niekde v servisoch to vedia - v elektronike je jeden trimer, ktorm sa zvýši vyžarovací výkon lasera.
mahony1
30.01.17,19:51
Odporucam ti poriadne vyfukat CD mechaniku kompresorom. Mne sa takto podarilo paradne ozivit starsiu CD/DVD mechaniku. Tiez prehravala uz len kazde tretie CD, po vyfukani kompresorom, fungovala ako nova. Ak je prach problem tvojej CD mechaniky, pomoze ti to.
misoft
31.01.17,07:21
Kompresorom? Si tak trochu na hlavu? Vieš čo urobí tlak vzduchu na šošovku a jej zaostrovací mechanizmus? Odrovná ho a už nebude ani len zaostrovať.
mahony1
31.01.17,08:48
Ved vravim, ze mojej to paradne pomohlo. Vlastna skusenost. Nijako tomu tlak vzduchu neublizil, mechanika zrazu zacala prehravat CD aj DVD ako ma. Odskusal som si to sam a vyborne to fungovalo. Kto sa toho boji, nech neskusa.
misoft
31.01.17,09:04
Ide aj to to, aký kompresor.... ak na 10atm - tak to nie, ale pokiaľ nejaký airbrush kompresorik - to by som aj bral.
zelislav
08.02.17,18:49
To som prekvapený. Ja by som sa neodhodlal to urobiť. ešte pred 15 tými rokmi mi poradili aby som to urobil tyčinkou s vatou a liehom a fungovalo to.