marcott
19.01.17,08:28
Zdedil som rodinný dom, kde jeden zo súrodencov doniesol psa. Bez môjho súhlasu a teraz chce odo mňa, aby som na neho platil na stravu. V konaní o dedičstve pes zapísaný nieje. Musím na neho platiť? Ďakujem.
Ten dom som zdedil spolu s 3 súrodencami.
Chobot
19.01.17,07:34
Čo je to za psa? Nejaká čistokrvá rasa s papiermi v hodnote niekoľko tísíc EUR? Lebo snáď nechceš, aby notár do zoznamu majetku napísal "pes - miešanec"?

A choď na to logicky.

"..jeden zo súrodencov doniesol psa. Bez môjho súhlasu.."

Koho je to pes? Tvoj? Ak nie, prečo by si mu mal platiť krmivo? A prečo by si vôbec "musel"?
taiko
19.01.17,07:40
o akej sume mesacne sa bavime ? Resp kolko by si mal prispievat Ty ?
buchač
19.01.17,07:47
Na rovinu ???

Tvoj súrodenec nie je normálny.
Ak by si začal platiť ???
Ani Ty by si nebol normál.
Žabinka
19.01.17,07:49
chudák pes, ktorý doplatí na hádky medzi súrodencami..:eek: a ktorý za nič nemôže..:cool:
jslancik
19.01.17,07:51
hm, nezdá sa mi to. keby to bolo také jasné, tak sa snáď nebude pýtať takú blbosť. podľa mňa nám niečo zabudol napísať...
jslancik
19.01.17,07:53
joj, kým len psa. buď rád, že nechce od teba peniaze pre svoju ženu :D

súrodenec môže argumentovať, že ten pes stráži aj tvoju časť domu. teda by si sa mal podieľať. tak ako sa podieľate spoločne na prevádzkových nákladoch, ak teda dom ste zdedili viacerí. Samozrejme, tí, čo tam bývajú, by mali platiť nájom tým, čo tam nebývajú a majú na tom dome podiel. Preto som sa pýtal, kto tam teda býva/nebýva, má podiel/nemá podiel.
Žabinka
19.01.17,07:55
ono to asi bude že zdedili sme.. zase jedna z otázok, kde si môžeš len domýšľať..
ivka70
19.01.17,08:02
a pes patril povodne porucitelovi?
marcott
19.01.17,08:02
Ospravedlňujem sa, zabudol som napísať, že som spoludedič.
jslancik
19.01.17,08:08
no, súrodenec môže argumentovať, že ten pes stráži aj tvoju časť domu. teda by si sa mal podieľať. tak ako sa podieľate spoločne na prevádzkových nákladoch, ak teda dom ste zdedili viacerí.
veronikasad
19.01.17,08:12
Bývaš v tom rodinnom dome po smrti rodičov, resp.kto býva v tom dome?
marcott
19.01.17,09:16
Dom je opustený.
kopretinka
19.01.17,09:29
dom je opustený a ten pes tam bude ako???? kto sa o neho bude starať?? to tam bude niekde na reťazi priviazaný??? :eek: :eek:
bettylou
19.01.17,09:49
tiež si myslím
bjuty smis
19.01.17,09:50
nebudeš veriť, ale pes je strážne zviera....
jslancik
19.01.17,09:51
chlape, z chlpatej deky to ide lepšie ako z teba...
bjuty smis
19.01.17,09:54
kolko sú mesačné náklady na krmivo pre psa deleno 4 súrodenci ??

3 € ? 4 ? 5??

stojí ti zato rozhádať sa zo súrodencami ? tak to sprav
ak nie, tak zaplať......
jslancik
19.01.17,09:55
to vieš, ľudia riešia princíp, nie sumu :D ide o pravdu, nie o peniaze. čo tam po vzťahoch, tie sú asi bezcenné.
bjuty smis
19.01.17,09:57
kolko sú mesačné náklady na krmivo pre psa deleno 4 súrodenci ??

3 € ? 4 ? 5??

stojí ti zato rozhádať sa so súrodencami ? tak to sprav
ak nie, tak zaplať......
Katy a R
19.01.17,09:57
Stali ste sa majiteľmi domu - z toho titulu vám vyplývajú aj určité povinnosti je na vás - ako sa dohodnete - či už na údržbe, opravách, poplatkoch, energiách, strážení ... a pod. Prípadne na predaji domu.
Je len na vás, či sa dohodnete, alebo si budete robiť napriek ... alebo sa budete súdiť ... ???
kopretinka
19.01.17,10:59
a doteraz ten opustený dom strážil kto? nikde nie je napísané,že to je strážny pes.si myslíš,že priviažeš psa na metrovú reťaz a to je všetko??
bjuty smis
19.01.17,15:13
ako vieš, že bol doteraz opustený ? zdedil ho...
s tou reťazou - to si myslíš ty....preto tak reaguješ...
Oliwa
20.01.17,07:58
Buď rád, že namiesto psa neprenajal strážnu službu... ;):D
Vieš, koľko tá berie na hodinu?
A že nepýta /zatiaľ/ aj na daň za psa, príp. očkovanie, čipovanie, zverolekára... či je to len nejaký neprihlásený orech z ulice?
"Značkový" pes to asi nebude...
Ale teraz vážne:
Je to "samoobslužný" havo? Že otvorí mu vrece granúl a on sa obslúži, alebo ho bude chodiť súrodenec pravidelne chodiť kŕmiť - pešo, na bicykli, busom, alebo si máš pripraviť aj peniaze za benzín? Keď by sme už išli ad absurdum...
Alebo sa oňho budú starať susedia?
Môžeme sa len domnievať, lebo veľa si toho teda nenapísal...
A nezabúdať, že je to živý tvor, za ktorého je jeho majiteľ zodpovedný... Máte bránu a oplotenie v takom stave, že ju pes neprekoná, neujde a neublíži /keďže netušíme, o akú rasu sa jedná, ale ak má strážiť, tak čivava to asi nebude/ či...?
willma
20.01.17,08:35
možno off, ale poviem k tomu len jedno. CHUDÁK PES!!!