Mimiska
19.01.17,08:39
Presnejsie - ma zamestnanec narok na 7 dni osetrenia u lekara a 7 doprovodov k lekarovi za rok alebo ma narok na 7 dni osetrenia u lekara a 7 doprovodov k lekarovi u kazdeho zamestnavatela? (v zmysle ze napr pol roka robi u jedneho zamestnavatela, pol roka u druheho..)
Tweety
19.01.17,07:42
Podľa § 141 ZP prakticky na 7 KD v roku na seba a 7 na doprovod ale je tu § 6
(6) Zamestnávateľ môže určiť, že ak pracovný pomer zamestnanca vznikol v priebehu kalendárneho roka, pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodov uvedených v odseku 2 písm. a) prvom bode a písm. c) prvom bode sa poskytne v rozsahu najmenej jednej tretiny nároku za kalendárny rok za každú začatú tretinu kalendárneho roka trvania pracovného pomeru. Celkový nárok podľa prvej vety sa zaokrúhli na celé kalendárne dni nahor.
Katy a R
19.01.17,08:23
Ja by som upozornila - že je to na nevyhnutne potrebný čas! Ak vyšetrenie nie je možné mimo pracovného času. Na to netreba zabúdať:)
A teoreticky by to mohlo byť v súčte max 24 28 dní ... pretože zamestnávateľ môže určiť nárok na tie tretiny - ale aj nemusí ;)
veronikasad
19.01.17,08:26
Nárok nemá, ale ak ma štedrého druhého zamestnávateľa, nemusí mu dní vyšetrenia a ošetrenia a doprovod na vyšetrenie krátiť.
U prvého zamestnávateľa sa nárok nekrati.