zuzula1
07.07.06,12:24
Ahojte, chcem Vás poprosit o Váš názor na takýto prípad - klient mi priniesol doklady za ubytovanie v hoteli, toto ubytovanie bolo platene z firemneho uctu, ale ubytovaní tam boli zamestnanci obchodneho partnera. klientova firma a ucet za ubytovanie su z toho isteho mesta, takze o nejakej prac. ceste klientovho zamestnanca sa hovorit neda - s kolegynami sa nevieme zhodnut ci tento pripad zauctovat na 513 resp. norm. na 518?Co by na to povedali danovacky?Poradte poradaci dakujem:confused:
Katarína STR
07.07.06,10:27
Prečo ste vy platili ubytovanie za obchodného partnera ?
Máte to ako povinnosť podľa zmluvy s ním ?
Tweety
07.07.06,10:29
Ahojte, chcem Vás poprosit o Váš názor na takýto prípad - klient mi priniesol doklady za ubytovanie v hoteli, toto ubytovanie bolo platene z firemneho uctu, ale ubytovaní tam boli zamestnanci obchodneho partnera. klientova firma a ucet za ubytovanie su z toho isteho mesta, takze o nejakej prac. ceste klientovho zamestnanca sa hovorit neda - s kolegynami sa nevieme zhodnut ci tento pripad zauctovat na 513 resp. norm. na 518?Co by na to povedali danovacky?Poradte poradaci dakujem:confused:
Ak to ubytko budete fakturovať partnerovi, tak by som to dala na 518, potom fa 602. Ak nie, tak je to reprezentačné 513. :cool:
Zita5
07.07.06,10:30
Aký je dôvod zaplatenia ubytovania zamestnancov obchodného partnera ?
zuzula1
07.07.06,10:32
No ved , to je ten problem, ked robite v uctovnickej firme a klienti si riesia veci sami, a vy sa musite uz len sami borit s výsledkami tých "rieseni" - nie fakturovat sa to nebude, moj nazor je taktiez na repre, ale kolegyne ma presviedcaju o 518, ze si firma moze pozvat obchod.partnera a ubytovat ho , mne sa to nezda, ja sa priklanam k repre,ubytovanie v zmluve s obchod.urcite podchytene nie je,dakujem za kazdy nazor, cim viac nazorov tym lepsie dakujem
zuzula1
07.07.06,10:34
zaplatili im ho preto lebo inak nechceli príst - no tak mi to bolo reprodukovane / a to su kanadania : ) /
Tweety
07.07.06,10:34
No ved , to je ten problem, ked robite v uctovnickej firme a klienti si riesia veci sami, a vy sa musite uz len sami borit s výsledkami tých "rieseni" - nie fakturovat sa to nebude, moj nazor je taktiez na repre, ale kolegyne ma presviedcaju o 518, ze si firma moze pozvat obchod.partnera a ubytovat ho , mne sa to nezda, ja sa priklanam k repre,ubytovanie v zmluve s obchod.urcite podchytene nie je,dakujem za kazdy nazor, cim viac nazorov tym lepsie dakujem Firme v tom pozvaní nič nebráni, ale náklady sú pripočítateľnou položkou k ZD.
zuzula1
07.07.06,10:43
oki, takze sme sa zhodli na 513?
zuzula1
07.07.06,12:14
dakujem pekne a prajem pekny weekend