MŠA
19.01.17,13:59
Dobry den,
chcela by som sa informovať, či je v sulade so zakonnikom prace, ze mi zamestnavatel preplati a teda aj ospravedlni pri navsteve lekara alebo sprievode rodinneho prislusnika len 5,75h to znm. v case 9-14:45 a zvysok si musim nadrobit. Odovodnuje to tym, ze mam pohyblivu pracovnu dobu a zvysok hodin si mam prisposobit tak, aby som nebola v dochadzke v minuse. Je to pre mna nepochopitelne, nakolko nas zamestnavatel nuti byt aj tak v praci medzi 9-17 aj ked mame pohyblivu pracovnu dobu a pokial ja idem k lekarovi s dietatom, kt., uz nemam kam po zvysok dna umiestnit, tak sa v ten den nemozem vratit do prace.
Dakujem
veronikasad
19.01.17,13:46
Máte zavedený pružný pracovný čas?
MŠA
19.01.17,13:53
Ano podla zamestnavatela mam pruzny prac.cas, ale v praci mam byt medzi 9-17:00.
veronikasad
19.01.17,13:57
Postup zamestnávateľa je v súlade s pár.143 ZP.
ivka70
19.01.17,14:42
Zamestnavatel postupuje podla Zakonnika prace.
A mimochodom, tzv. paragraf plati na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie u lekara, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnu dobu.
To, ze ty nemas potom dat kam dieta a zamestnavatel ti aj cas, kedy uz u lekara s dietatom nie si, je len jeho dobra vola. Bud rada, ze ti plati cely povinny cas a netrva len na case vysetrenia. Aj na to by mal pravo.
MŠA
19.01.17,14:55
Dakujem za info :)