NaMeneNezalezi
20.01.17,09:55
Zdravím,
plánujem si zakúpiť nové repro k pc na počúvanie hudby, Povodne som uvažovala o zostave 2.1 avšak tie sú vraj určené hlavne na hry a keďže ja tie nehrávam, upustila som z nich.
Začala som preto hľadať nejaké stereo resp. 2.0. Najviac ma zaujali reproduktory značky Microlab b77. Nemajú "basák" ako pri 2.1 preto neviem či tie basy budú vyvážané. A čo chcem od vás? :) no chcem vedieť čí s tymito reprákmi máte nejaké skúsenosti. či ste ich počuli hrať a podobne. Po prípade či máte nejaké tipy na nejaké iné reproduktory v cene 50 eur.
Vďaka a odpovede
želám pekný deň
misomiso
20.01.17,09:00
Neviem, co pocuvas, ale do 50 EUR nejaku spickovu kvalitu nehladaj. Najlepsie ist doobchodu, kde sa to naozaj da vyskusat a vypocut si viacere. Aky vyznam ma, ked ti tu napise nazor niekto, kto pocuva Rytmusa, skratka niekto, koho nepoznas? Poriadny rachot vedia spravit aj mnohe bednicky za 20 EUR, ale podla mna klavlta je o niecom inom.
NaMeneNezalezi
20.01.17,09:08
mam obmedzeny rozpocet. tiez viem ze to nebude extra trieda ale zatial mi musia stacit kym si nasetrim na ine..
a kto uz stoji o rachot? :D za 20 euro by som si kupila radsej daco ine
tieto microlaby stoja cca 70 eur a v obchodoch ich nemaju.. tato znacka sa mi paci preto som sa pre ne rozhodla
viem ze od kavlitneho zvuku zavisia mnohe veci napr aj zvukova karta
a rytmusa nepocuvam.. skor rock pop jazz atd
misomiso
20.01.17,11:02
Vyzeraju pekne. Zda sa, ze maju aj manualne korekcie pre basy a vysky, co je pri tejto kategorii naozaj dobra vec. Vela vyrobcov sa snazi ohurit zakaznikanapr. mohutnymi basmi ak to nejde zkorigovat, tak je to otravne.
misoft
20.01.17,15:30
Neboj sa - budú i basy, má to basáky. Repráky využívajú bass reflex (na reprákoch sú to tie "diery" vzadu) - takže bude počuť i nižšie frekvenčné rozsahy - v špecifikáciách majú uvedené 50 - 20000Hz. Má to dokonca svoj vlastný zosilňovač.
Špecifikácie, parametre:
https://www.najnakup.sk/reprosustavy-a-reproduktory/microlab-b-77#popis
http://www.microlab.com/?r=Stereosystemen&st=full&id=571